Chuchvalce vlny, bolestné bečení a vystrašená jehňata a březí ovce. Takový pohled se naskytl chovateli ovcí Milanu Píchovi poté, co jeho ovčín navštívili patrně toulaví psi.„Věnoval jsem se kravám, když jsem zaslechl štěkot mého psa. Vyrazil jsem tedy k ovčínu a uviděl tu spoušť. Po prvotním přepočítání jsem zjistil, že mi chybí jedno jehně a velká část stáda je ošklivě pokousaná," řekl Pícha. „Už se mi tady jednou stala podobná věc, a dopředu říkám, že pokud se mi to stane ještě jednou, vezmu se zbraní zákon do svých rukou."

Chovatel se hlavně bojí o stav svých březích ovcí, aby způsobeným šokem neztratila očekávaná jehňata. „Mám tu i teprve dvoudenní mladé, těm se až na pár šrámů a šoku nestalo nic vážnějšího. Horší je to u ovcí, které mladé patrně chránily vlastním tělem. Některé ovce mají nakousnutá vemena a ztrácí tak své mateřské mléko," svěřil se Pícha.

„Tímto případem se policisté zabývají, v posledních pěti letech jsme na Žluticku evidovali tři podobné případy," řekl Pavel Valenta, mluvčí krajských policistů.

Vyhláška, která by regulovala volný pohyb psů veVeselově zatím není. Obec územně spadá pod žlutickou radnici.

„Shodou okolností jsme včera řešili vznik vyhlášky o volném pohybu psů, zde je jen další argument, proč ji zavést," uvedl Václav Slavík. Pokud tedy půjde vše jak má, mohlo by nové nařízení vstoupit v platnost do čtyř měsíců. V současné době řeší žlutická radnice odchyt psů, pomocí svých městských úředníků. Následně mají v areálu technických služeb dva kotce, kde toulavé psy provizorně ubytují. „Ty si následně převezme útulek z Mariánských Lázní, kde s nimi máme uzavřenou smlouvu," dovysvětlil Slavík.

Majitel stáda se výši škody doví až po porodu březích ovcí. „Ohradu jsem měl zabezpečenou jen proti útěku ovcí ven. Na vnik psů dovnitř nikdy nebyla stavěna," smutně konstatoval majitel Milan Pícha.