Památkově chráněnou budovu Císařských lázní se rozhodl kraj opravit a znovu zprovoznit hned z několika důvodů. „Variant využití bylo víc, ale myšlenka multifunkčního prostoru s konferenčním a promítacím sálem, zázemím pro infocentrum a muzejní expozicí v úspornější variantě se nám jeví nejpřijatelnější. Ministerstva kultury a financí písemně přislíbila finanční podporu ve výši 100 milionů korun, kterou budou uvolňovat postupně, jak bude projekt probíhat. Financovat jej budeme spolu s městem Karlovy Vary, které přispěje taktéž sto miliony. Dalších přibližně 140 000 000 dá IROP a z rozpočtu kraje půjde do rekonstrukce 200 milionů," řekl hejtman Martin Havel.
„Rozpočet 500 milionů korun byl nastaven jako hraniční, při přípravě projektové dokumentace jsme se jej drželi. Nejnákladnější položkou budou restaurátorské práce interiérů tak, aby objekt splnil požadavky na národní kulturní památku," uvedl architekt Tomáš Dohnal. Oproti původní verzi projektu v té nové chybí zázemí Karlovarského symfonického orchestru. „Symfonici od této varianty ustoupili sami, prostor jim ani po zvážení různých řešení nevyhovoval akusticky a kapacitně," informoval karlovarský primátor Petr Kulhánek.
Přibližně půlmiliardová investice do přestavby hlavní budovy by mohla započít koncem letošního roku. „Projekt zatím nepočítá s pracemi na rašelinovém pavilonu. Ten je námětem pro eventuální další etapu," dodal Dohnal.
Budova Císařských lázní byla uvedena do provozu v roce 1895 a ve více než 140 koupelnách zde probíhaly lázeňské kúry až do počátku devadesátých let dvacátého století. Od té doby je objekt využíván pouze k občasným akcím. A třeba také k natáčení filmů.