Tady byla vztyčena jako symbol nadcházejících vánočních svátků. Bylo to za uplynulou řadu let poprvé, kdy vánoční strom nepocházel z lázeňského města.

„Na naší zahradě rostla pětadvacet let. Zdobívali jsme ji na Vánoce, ale jak čas plynul a strom rostl, jedle nám obrazně řečeno přerostla přes hlavu. Nevešla se, a navíc pod ní vedly rozvody. Proto jsme reagovali na výzvu karlovarského magistrátu a lázním ji jako vánoční strom darovali," uvedl Jan Suchan.

Dostat obrovskou jedli ze zahrady na přepravní plošinu tak, aby nepřišel k újmě ani strom, ani nic v jeho okolí, nebylo snadné. Hravě si s tím ale poradili odborníci ze Správy lázeňských parků Karlovy Vary. S transportem stromu jim pomohla Lesní společnost Bečov, která měla dostatečně velký náklaďák. „Přeprava samozřejmě nebyla jednoduchá. Původně se měl strom kácet a převážet dnes. Nakonec jsme se ale rozhodli pro neděli, protože je mnohem menší provoz. A postavení stromu před Thermalem bylo už předzvěstí vánočních trhů a podívanou pro veřejnost," uvedl náměstek primátora Čestmír Bruštík.

Vánoční trhy začnou v Karlových Varech 28. listopadu a potrvají do 23. prosince.