Zjistit, co všechno škola nabízí, a přilákat nové možné absolventy. To byl cíl dne otevřených dveří, který se konal v pátek a sobotu na Střední zdravotnické škole a vyšší odborné škole zdravotnické v Karlových Varech. Návštěvníků přišlo podle učitelů i studentů velmi slušné množství.

Hned u vstupu do školy vřele vítaly každého návštěvníka sympatické studentky, které uměly odpovědět na dotazy a poradily, kam se má člověk vydat.
„Návštěvníků přišlo hodně, za což jsme samozřejmě rádi. Někteří dokonce přijeli až z Prahy nebo Plzně,” řekla učitelka Jitka Ščerbová.

Škola nabízí pět atraktivních středoškolských oborů, takže návštěvníci měli skutečně z čeho vybírat.

Spokojenost se školou přiznávali i samotní studenti. „Jsem na této škole ráda. Baví mě to tady a líbí se mi, že absolventi naší školy jsou užiteční lidem. Také si myslím, že je o ně zájem. K tomu pomáhají i kvalitní praxe,” řekla studentka Eva Paříková.

Zájem o studium měla také Kateřina Jandová z Hroznětína. „Tato škola mě zajímala, a proto jsem se ji rozhodla navštívit. Líbilo se mi tady, takže se budu rozhodovat už jen mezi zdrávkou a zemědělkou,” zhodnotila prohlídku školy dívka.