Dělnická strana sociální spravedlnosti, která tam na konci října pochodovala ulicemi, totiž v pátek ohlásila, že se do města vrátí. A to už tuto sobotu.

Místní i radnice přitom doufali, že situace se začne v Rotavě uklidňovat. Přispět k tomu mělo i to, že další, tentokrát romský pochod zrušil po apelech a protestech obyvatel města Vojtěch Pompa z Habartova. Rotava zatím netuší, co ji čeká. Dělnická strana v pátek sdělila, že v Rotavě uspořádá besedu v jedné z tamních restaurací. Zřejmě chce využít napjaté situace a sbírat politické body.

„Domnívám se, že další přítomnost této strany opět přispěje k eskalaci napětí. Osobně si myslím, že beseda bude jen pokusem o nábor nových členů a rozšíření buňky v našem městě,“ řekla Kalátová. Otázkou podle jejích slov bude reakce místních lidí včetně Romů. „Občané už ukázali, že je trápí chování nepřizpůsobivých lidí. Nyní doufám, že Dělnickou stranu nechají bez povšimnutí,“ dodala. Reagovala na to, že k pochodu radikálů se tehdy přidaly desítky místních. Další přítomnost radikálů odmítlo romské sdružení Meta. „Vyvolá to nepochybně další vlnu negativních názorů a individuálních reakcí,“ řekl za sdružení Robert Horváth. ⋌(jid)