Zdeněk Sysel (ODS) nečekaně končí ve funkci jednatele multifunkční KV Arany. Radní jej včera odvolali k dnešnímu dni. Ve funkci jej nahradí radní Jiří Hejda (ODS).

Personální změnu radní zdůvodnili špatným hospodařením, nedostatečným marketingem a výhrady měli k typu a četnosti akcí v KV Areně. Zdeněk Sysel tak po odvolání zůstává pouze ředitelem této organizace.

„Nejprve mi nabídli rezignaci, kterou jsem nepřijal. Za vším, co jsem udělal, za ekonomikou provozu, počtu akcí a programu si stojím. Na připomínky radních jsem reagoval věcně. Nic bych nezměnil a neudělal jinak,“ uvedl Zdeněk Sysel krátce po svém odvolání.

Sysel je ředitelem KV Areny od 24. listopadu 2008 a jednatelem byl jmenován v červenci 2009. Šéfuje dvaceti zaměstnancům. KV Arena hospodaří s rozpočtem 30,5 milionu a letošní zisk vykázala ve výši 777 tisíc, což Sysel považuje za velmi optimální.

Co za odvoláním Zdeňka Sysla stojí, na to se názory různí. Podle dobře informovaného zdroje nechtěl Sysel slevit milion korun z nájmu společnosti Sokorest, která v hale provozuje občerstvení.

Náměstek Petr Keřka (ODS) ovšem tvrdí, že Sysel sice zvládl dobře marketing a rozjezd haly, ovšem manažersky selhal. „Nyní musí nastoupit tvrdší řízení společnosti založené na ekonomice, které zaručí, že se podaří i ušetřit. Je potřeba člověk se zkušenostmi z privátní podnikatelské sféry,“ uvedl Keřka.

Výtky k Syslovi měli kromě Keřky také radní Martin Zeman (ČSSD), Jiří Hejda, Václav Tomášek (ODS) a náměstek Tomáš Hybner (ČSSD).

Zdeněk Sysel ale výtky odmítá, i když připouští, že s některými se dalo souhlasit. „“Vše jsem radním zodpověděl. Nedostatečný marketing? Rád bych na propagaci KV Areny zvýšil rozpočet, ale není z čeho. Snažíme se šetřit, výdaje jsme realizovali pouze v nejnutnější míře, vše jsme se snažili sehnat za příznivou cenu nebo za věcné plnění. Jsem zvědav, jak nový jednatel, který ekonomiku zpochybňoval, bude halu nyní řídit.“

Na to Jiří Hejda, radní a nový jednatel KV Areny, neodpověděl. Do konce uzávěrky nebral telefon.

Ivana Kalinová, Jan Havelka