Tyto tři stavby neočekávaně navštívilo vedení města Karlovy Vary. Náměstek primátorky Petr Bursík (ODS) důkladně prošel postupně všechny tři největší staveniště financované městem v centru lázeňské metropole.

„Pokud se rozhlédneme, tak dopravní terminál pod horním vlakovým nádražím se už začíná pomalu rýsovat,“ řekl na náměstek Bursík a přidal: „Časový harmonogram stavební společnosti drží a lidé, kteří okolo chodí už můžou vidět přístřešky na nástupištích, na kterých se teď pracuje.“ Celkové náklady na takzvaného před nádraží jsou 40 milionů korun a stavbaři mají dokončit veškeré práce do konce července letošního roku.

Další kontrolovanou stavbou byla Sedlecké ulice na Růžovém vrchu. Firmy zde pracují na nových chodnících a obrubnících. Staví nové autobusové zastávky městské dopravy a pokládají nový živičný povrch. „I tato stavba probíhá jak má, akorát tam budeme muset řešit nosnost podloží. To jsem se dozvěděl právě při této kontrole. Zatím bližší podrobnosti k tomu nemám,“ přidal ke druhé kontrolované stavbě. Tady město zaplatí celkem devět a půl milionů korun. I v tomto případě mají skončit veškeré práce letos v červenci.

Centrum města a Čertův ostrov v Karlových Varech spojuje Koptův most. Město jeho kompletní rekonstrukce bude stát zhruba devět milionů korun. „Z mého pohledu probíhá stavba lépe než má. Samotný most je v lepší kondici, než se původně předpokládalo,“ dodal Bursík k poslední kontrolované stavbě. Motoristé budou moc po nově opraveném mostě jezdit už na konci letních prázdnin.

Neohlášené kontroly vedení radnice provádí namátkově. „Minimálně jedou za čtrnáct dní ty stavby objedeme a uděláme takovou malou přepadovku,“ prohodil Bursík s úsměvem a s tím, že všechny tři stavby budou dokončené v termínu.

Ilustrační foto.
Kontroly cílí na odpad