Významné památkové objekty v Karlových Varech už nebudou pro hosty a návštěvníky lázní anonymní. Radnice je postupně hodlá označit jednotnými tabulkami. Na nich si lidé přečtou, jak je budova významná.

„Zatím vybíráme varianty grafického ztvárnění. K dispozici máme jeden návrh . Tabulka by měla být v patinovaném plexiskle v barvě bronzu. Chceme ale další,“ uvedl primátor Werner Hauptmann. Údaje na tabulce budou ve dvou jazykových mutacích, v českém a anglickém jazyce. Do konce příštího roku hodlá radnice označit dvacet až třicet objektů.

Na seznamu jsou například Poštovní dvůr, krajská galerie, Tržní kolonáda, Zlatý klíč, Městské divadlo nebo chrám sv. Maří Magdaleny. „S majiteli historických objektů se dohodneme a vyžádáme si od nich souhlas, zda na objekty, které jsou privátní, můžeme tabulku umístit,“ vysvětlil primátor. Náklady na jednu tabulku radnice vyčíslila na 250 korun.

„Ve městě je celá řada významných budov. Jejich označení přispěje k rozvoji cestovního ruchu,“ dodal Hauptmann. Podle něj nemůže radnice zasáhnout proti nešvaru, který se v centru lázní rozmáhá. „Ani mně se nelíbí, že domy v lázních jsou oblepeny letáky pouze v ruském jazyce. Nelze podnikatelům nařídit, aby prvořadá byla čeština, ani je nijak omezit. To budeme moci regulovat, až vstoupí v platnost lázeňský statut. Náš návrh už jsme zaslali na příslušné ministerstvo, čekáme na schválení,“ upozornil primátor.