„V současné době běží první etapa, tedy stěhování tří městských organizací do budovy radnice. Na tento projekt čerpáme dotaci z evropských fondů," zasvětila do současné situace starostka Nové Role Jitka Pokorná (STAN).

To je však jen první etapa, jak využít velké prostory, kde v současné době sídlí radnice. Další dvě etapy jsou v současné době dopracovávány, aby se stihla podat žádost o další evropskou dotaci. Uzávěrka je přitom 15. září.

„Je to narychlo, snad se to podaří stihnout," řekla starostka.

Druhá etapa počítá s přestěhováním základní umělecké školy do budovy radnice, neboť současná budova už je pro žáky nevyhovující. „Od začátku projektu na vše dohlížela ředitelka školy, přece jen ona ví, co budou žáci potřebovat. U druhé etapy už s posláním projektu finišujeme, a tak si myslím, že to stihneme," uvedla Pokorná.

Díky přesunu umělecké školy se tak využije staré kino, kde pro potřeby školy vznikne sál na představení.Tato druhá etapa vyjde na šest milionů korun. Pokud vše vyjde, mohli by se žáci do nových prostor přesunout v říjnu příštího roku.

Ve třetí etapě se počítá se samotnou rekonstrukcí radnice za 5,5 milionu a i zde se žádá o dotaci z Evropy. „Tady se bojím, že to nestihneme. Budeme si asi muset počkat do vypsání dalších dotačních titulů," komentovala situaci starostka. Nová Role nespoléhá jen na evropské peníze. „Z našeho rozpočtu jsme zaplatili opravu střechy na radnici," potvrdila starostka.