Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ředitel nemocnice: za štvavou kampaní proti mně stojí Doktoři

Karlovy Vary - Bývalý člen představenstva Vilibald Knob tvrdí, že dopis, vněmž dozorčí radu upozorňuje na úplatky a intriky s Doktory vůbec nekonzultoval a stojí si za každým slovem avětou.

7.12.2009 34
SDÍLEJ:

Jiří FojtíkFoto: DENÍK/ Petr Przeczek

Jiří Fojtík, pověřený generální ředitel kalrovarské krajské nemocnice (KKN) vyrazil do útoku. „Za lživé a nepravdivé nařčení proti mně, které v rezignačním dopise zveřejnil bývalý člen představenstva KKN Vilibald Knob, jsem podal žalobu na ochranu osobnosti a trestní oznámení. Musím se bránit. Proto zároveň zveřeňuji fakta o výběrových řízení v KKN,“ zdůraznil. Za možný motiv, který Knoba k tomuto kroku vedl, označil Fojík snahu Hnutí Doktorů zabránit rozpadu krajské koalice s ČSSD a KSČM.

„Měl to být zřejmě jejich zlatý hřeb a hlavní triumf, jak zvrátit chod událostí. Očekávali, že mě odvolají a to se jim nepodařilo. Navíc měl Vilibald Knob zřejmě jinou představu o výsledcích výběrových řízení, které nemocnice vypisovala. Těch já jsem se ale, na rozdíl od něho a zástupců Doktorů, vůbec nezúčastňoval, stejně jako člen představenstva Václav Larva. Složení komisí navíc určuje kraj,“ vysvětlil.

Od 1. ledna 2009 do 9. listopadu se v nemocnici konalo 96 výběrových řízení za téměř 58 milionů. Úspora proti očekávaným cenám činí podle Fojtíka 4,5 milionů. „Šest výběrovýh řízení bylo zrušeno, ve třech případech musela komise rozhodnout jen z jedné nabídky. V komisích zasedlo celkem 102 členů, celkem 37 lékařů a primářů a 25 zdravotních sester z chebské, sokolovské a karlovarské nemocnice. Uzavřeno je dosud šestnáct vyběrových řízení s hodnotou nad milion korun a vyhrálo je 63 různých firem,“ dodal generální ředitel. Fojtík si nedokáže vysvětlit, kdo Knob informace o úplatcích a korupci vzal. Připustil ale, že některé z nich jsou pravdivé.

„Celý rok jsme byli přátelé. Scházeli jsme se na večeřích či na obědě, procházeli se po ulicích v Čelákovicích, kde Knob bydlí a já studuji. Je to krásné město a já jsem se chtěl nadýchat čerstvého vzduchu. A nemůžete očekávat, že když s někým spolupracujete, že se nesrazíte na toaletě,“ vysvětlil Fojtík. Podle Knoba mu ale Fojtík právě na těchto místech předával instrukce, tajné, důvěrné a konspirační informace o vlivových skupinách a možných protiprávních postupech, které měly být v zakázkách e uplatňovány. A to včetně finančních provizí, který byly rozdělovány mezi členy rady karlovarského kraje. „Ne. žádné úplatky nikomu nešly,“ odmítl Fojtík dotaz na Knobovo tvrzení, že profity ze zakázek byly rozdělovány mezi vyvolené.

Vilibald Knob ale důrazně odmítl, že za jeho rezignačním dopisem, v němž upozonuje na praktiky ředitele Fojtíka a člena představenstva KKN Václava Larvy, které podle něj měly blízko k policejením a vyšetřovacím metodám, stálo Hnutí Doktoři. „Na sto procent to s nimi nemělo nic společného. O svém kroku jsme navíc Fojtíka upozorňoval měsíc před tím s varováním, že to je nebezpečné a za hranou. Fakt jsem se začal bát. Svá tvrzení jsem v dopise formuloval obecně zcela záměrně. Mám dost dokladů a indicií, abych je doložil. Stojím si za každým písmenem, slovem i větou. Pokud budou orgány činné v trestním řízení chtít konat, pak konat budou,“ dodal Knob. Podle něj vůbec podstatné, že Fojtík nebyl členem komisí při výběrových řízeních. „Tak hloupý není. Důležitý byl výsledek. On má ty kontakty, on vyvíjel iniciativu na patřičných místech a vedl jednání,“ zdůraznil Knob.

Na dotaz, jak nyní bude Fojtík s Doktory spolupracovat, řekl, že to bude obtížné. „Jsem už z toho všeho unaven. Nemocnice by se měla stabilizovat a měli bychom konečně začít pracovat,“ dodal.

Autor: Ivana Kalinová

7.12.2009 VSTUP DO DISKUSE 34
SDÍLEJ:
Obal prvních Stínů nad Krušnými horami.

Chcete být jedním z autorů? Stíny nad Krušnými horami budou mít své pokračování

Jazzfest uvede další koncert v Galerii umění Karlovy Vary

Karlovy Vary - Jazzfest 2017 je v plném proudu a jeho účastníci přivádějí své posluchače na ta nejkrásnější místa po celých Karlových Varech. Ani středeční koncert nebude výjimkou.

Futsal: Veteráni z Fut Fetu porazili mladíky karlovarské Slavie

Karlovarský kraj – Jako první na futsalové krajské scéně odstartoval během uplynulého týdne krajský přebor. Ten letos čítá sedm účastníků, kteří si to v jedenadvaceti kolech rozdají o vítěznou trofej.

III. třída: Sadov přestřílel tým Útviny a posunul se na druhé místo

Karlovarsko – Osmé kolo okresní fotbalové III. třídy přineslo vesměs vítěznou radost hostujících týmů, tedy až na dvě utkání. V prvním uspěly na domácím hřišti Potůčky, které v derby horalů porazily nedaleké Abertamy.

Akční Vladař podpoří místní projekty stovkami milionů

Karlovarsko - Po několikaletém úsilí má Místní akční skupina (MAS) Vladař schválenou strategii komunitně vedeného rozvoje. Jde o moderní trend v podpoře rozvoje venkovských oblastí a využití principu plánování tak zvanou metodou Leader.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení