Ředitel Věznice Vykmanov u Ostrova Pavel Zange k 29. únoru končí ve své funkci. Podle mluvčí Generálního ředitelství vězeňské správy (GŘVS) Petry Kučerové odchází na vlastní žádost.

Věznicí přitom v poslední době otřásá skandál, který řeší i karlovarský soud. Před ním se totiž zpovídá vězeň Stanislav Dér a bývalý vězeňský vychovatel Lukáš Kislinger z pašování mobilů do věznice. Podle Kislingera jde o pomstu vůči němu za to, že poukazoval na nešvary ve věznici.

Petra Šetele (druhá zleva) při křtu své knížky.
Nány provedou maminky těhotenstvím a mateřstvím s humorem a nadhledem

Jeho kolega Michal Nohejl tuto středu dokonce před soudem prohlásil, že drogy jsou ve vězení na denním pořádku. „V roce 2017 se udělalo testování na drogy. 130 odsouzených mělo pozitivní výsledky,“ uvedl vychovatel. Kapacita věznice je přitom 940 vězňů. Sehnat drogy není prý ve vězení problém stejně jako obstarání mobilního telefonu.

„Ano, je to pravda, ředitel věznice Ostrov odchází na svou žádost ke konci února. S kauzou, která se řeší u soudu, to ale nesouvisí,“ komentovala mluvčí GŘVS. Dodala, že na post ředitele věznice bude vypsáno standardní výběrové řízení.

Vyjádření odcházejícího ředitele Pavla Zangeho redakce Deníku nemá k dispozici. „Do ukončení soudního řízení se nebudeme do médií vyjadřovat,“ reagovala mluvčí věznice Zdeňka Stöckbauerová.

Ilustrační foto.
Svědek: Drogové mejdany ve věznici jsou zcela běžné

Na dotaz, zda ředitel končí ve Vykmanově z důvodu nějaké jiné pracovní nabídky, odpověděla: „Ani sama nevím, kam odchází.“ Otázky Deníku, zda GŘVS podnikne ve Věznici Vykmanov kvůli informacím, které zaznívají u soudu, nějaká opatření, mluvčí GŘVS také neodpověděla. „Vzhledem k tomu, že v současné době probíhá soud v této věci, nebudeme do jeho ukončení poskytovat žádné informace,“ uvedla mluvčí.