Jan Řezáč na postu ředitele KV Areny vystřídal Zdeňka Sysla, který po dohodě z této funkce v červenci odešel.

Na post nového ředitele nebylo vypsáno výběrové řízení.

„Pana Řezáče znám jak z jeho působení na magistrátu, tak osobně. Proto, když jsem uvažoval o obsazení pozice ředitele padla moje volba právě na něho. Oslovil jsem jej a on mou nabídku přijal,“ konstatoval Jiří Hejda, jednatel společnosti KV Arena s.r.o.

Jan Řezáč bude zatím pracovat i na městském magistrátu. „Funkci ředitele KV Areny vykonává od pondělí, ale dohodli jsme se, že dokončí své působení na magistrátu, kde se nyní tvoří rozpočet města a to je pro Karlovy Vary velice důležité,“ pokračoval.

Podle slov jednatele má nový ředitel oproti minulému vedení společnosti nižší plat. „Plat pana Řezáče je o deset procent nižší, než ten, který měl minulý ředitel KV Areny. V těchto dnech bychom chtěli důkladně prozkoumat všechny smlouvy s dodavateli, které má aréna uzavřené. Budeme se snažit ušetřit další finanční prostředky, proto máme domluvenou schůzku například s firmou RWE, protože cena elektrické energie, kterou hala platí, je obrovská,“ dodal Jiří Hejda.

V minulém roce hospodařila KV Arena se ziskem 777 tisíc korun.

„V letošním roce bude aréna opět v zisku. Chtěli bychom hlavně snížit náklady. Ovšem víme, že v současné době zdražovat nelze. Pokusíme se například oslovit i společnosti z regionu, zda by více nevyužily prostorů KV Areny. Do startu Mistrovství světa v basketbalu žen, které začíná v KV Areně už na konci září bychom chtěli před halou vybudovat nové parkoviště, kde bude k dispozici sto dvacet tři parkovacích míst,“ uvedl ředitel Jan Řezáč.