Návštěvníci městské knihovny v Ostrově se mohou od prvního zářijového dne těšit na řadu novinek. Tou největší je určitě to, že se knihovna přestěhovala do nových prostorů v Paláci princů, který prošel rozsáhlou rekonstrukcí. V těchto dnech zaměstnanci knihovny stěhují poslední knihy a dolaďují už jen drobné detaily.

„Dá se říci, že knihovna je na otevření už téměř připravena. Stále ještě něco málo stěhujeme a řešíme hlavně počítačovou techniku. Velkou výhodou Paláce princů je hlavně to, že prostory jsou opravdu rozsáhlé a už nebudeme muset mít sklad, takže všechny knihy, které máme, jsou vystaveny,“ konstatovala Irena Leitnerová, ředitelka městské knihovny. V knihovně bude podle ní k dispozici přibližně 35 tisíc knih. „Zapůjčit se u nás dá například i zvuková kniha, která je určena hlavně lidem, kteří mají problémy se čtením. Od září zde budou k zapůjčení také DVD filmy. Samozřejmostí je i wifi připojení. Nechybí ani počítačová učebna, kde bychom chtěli pořádat kurzy,“ dodala ředitelka.

Bývalé prostory městské knihovny v loňském roce navštívilo téměř 50 tisíc lidí. „Nové prostory jsme uvítali, protože do těch starých se návštěvníci už mnohdy nevešli. Je zde dost volného místa i na nové knihy, což je také velkou výhodou do budoucna. Snažili jsme se vyjít lidem co nejvíce vstříc, čemuž jsme podřídili i otevírací dobu. Otevřeno máme dopoledne od pondělí do soboty a samozřejmě i každý den odpoledne,“ uvedla ředitelka Leitnerová.

Knihovna připravuje na září také spoustu akcí pro děti i jejich rodiče. „Už 1. září se uskuteční Slavnostní otevření knihovny. Začátek akce je naplánován na 9.30 hodin a děti budou soutěžit v několika disciplínách. I na další zářijové dny je připraveno několik zajímavých besed, přednášek a hudebně-literárních pořadů. Chtěli bychom, aby to zde nefungovalo jako knihovna, ale jako centrum volného času v Ostrově,“ uzavřela ředitelka Irena Leitnerová.