Není totiž vyloučené, že z ní nakonec bude matka – pěstounka, osvojených dětí z vesniček. Školení, kterého se adeptky musí předem zúčastnit a do něhož se nyní přihlásila i ředitelka, se koná právě ve vesničce v Doubí. „Z funkce ředitelky odcházím, zatím však nevím kdy,“ uvedla Pospíchalová. Nyní bude na post ředitele vyhlášeno výběrové řízení.

„Dohodli jsme se, že uvolním svou funkci až poté, co bude vybrán můj vhodný nástupce,“ upřesnila. Nechtěla však odpovědět na dotaz, zda se chce stát matkou – pěstounkou a co ji k tak závažnému rozhodnutí vedlo. Matky – pěstounky ve vesničkách totiž nemohou žít svým vlastním životem, nemohou mít své vlastní děti a nesmějí být ani vdané. „Nevím, zda skončím v Karlových Varech.

Mám totiž pocit, že mě tu někteří lidé nemají rádi,“ dodala. V Doubí ve vesničce totiž stále bydlí Mária Smelá se čtyřmi svěřenými dětmi, která neměla s Pospíchalovou právě dobré zkušenosti. Smelá se za jejího působení se sdružením dlouhé roky soudila. „Mohu potvrdit, že paní Pospíchalová se přihlásila na školení, které u nás začalo před čtrnácti dny. Není vyloučené, že skončí u nás. V Česku jsou ale tři vesničky SOS,“ dodala ředitelka vesničky v Doubí Sylva Cenefelsová.