„Chceme, aby se informace o očkování co nejvíce dostaly k seniorům, kteří nemají takové možnosti sledovat například internet,“ uvedl karlovarský hejtman Petr Kulhánek. Podle Pavlíkové nechal kraj vytisknout letáky včera. „Spíše jsou cíleny na rodiny seniorů. Je potřeba, aby příbuzní starším lidem při registraci, která není úplně jednoduchá, pomohli,“ konstatovala mluvčí.

V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH OČKUJE MOBILNÍ TÝM

Mezitím se po vlastní linii rozjelo očkování v pobytových sociálních zařízeních, které má na starosti mobilní očkovací tým pod vedením zdravotnických záchranářů. Vakcínu dostávají nejen klienti, ale i zaměstnanci. „Naši kolegové vytipovali zařízení, kde není rozšířena ve velkém nákaza covid-19, a v nich se prioritně očkuje. Vakcíny už dostali klienti a zaměstnanci v Domově pro osoby se zdravotním postižením v Radošově i v Domově se zvláštním režimem Oáza klidu Loučky. Potěšilo mě, že domovy zatím nehlásí žádné komplikace po očkování, a doufám, že to tak bude i jinde. Ve čtvrtek mobilní tým vyjede do Domova pro seniory v Hranicích a o víkendu je v plánu Domov pro seniory v Perninku,“ doplnil krajský radní Robert Pisár.

Krematorium v Karlových Varech.
Krematorium je s kapacitou na hraně, spalovací pec pracuje nepřetržitě

Právě perninské zařízení slouží pro 54 seniorů. „Zájem o očkování je mezi našimi klienty téměř stoprocentní. Uvědomují si, že to je šance, jak začít opět žít normální život a začít se opět stýkat s rodinou i přáteli,“ konstatoval ředitel Alfréd Hlušek.