Připojí se tak ke skupinám obyvatel 80+, 70+, 65+, 60+, 55+, 50+, dále ke zdravotníkům, chronicky nemocným pacientům, pracovníkům kritické infrastruktury, sociálních služeb, k vyučujícím z vysokých škol a lidem pečujícím o blízkou osobu.

Registrace v centrálním rezervačním systému je pro zájemce o očkování starší 45 let opět přístupná na internetové stránce: https://registrace.mzcr.cz/ Prostřednictvím systému jim bude rezervován termín a místo provedení očkování. „Stále platí, že s vyšší proočkovaností občanů Karlovarského kraje se snižuje riziko šíření nákazy, očkování usnadní vstupy na různé akce, zjednoduší cestování. Chtěl bych upozornit naše obyvatele, že v současnosti máme nejvíce volných termínů na očkování v očkovacím centru v KV Areně Karlovy Vary. K dispozici je ale samozřejmě i sedm dalších očkovacích míst a do vakcinace se zapojila rovněž většina praktických lékařů v regionu,“ uvedl hejtman Petr Kulhánek.

Karlovarský kraj i nadále nabízí bezplatnou asistenční linku pro telefonickou pomoc s registracína čísle 800 600 444 a v provozu je od pondělí do neděle od 9 do 15 hodin. Volat je ale také možné státní linku 1221.

Adresy očkovacích center v Karlovarském kraji jsou k dispozici na krajské internetové stránce k očkování https://www.kr-karlovarsky.cz/covid-19/Stranky/ockovani_kvk.aspx

O možnosti očkování se lidé mohou ale také informovat u svého praktického lékaře, pokud se do vakcinace zapojil.

Imobilním občanům zajistí převoz praktický lékař

V případě, že nemáte možnost dopravy na očkování vzhledem ke svému zdravotnímu stavu a nemáte ani možnost transportu příbuznými, můžete sdělit telefonicky termín očkování svému praktickému lékaři. Ten pak zajistí převozovou sanitu v den očkování, a to jak pro přepravu do očkovacího centra, tak i zpět. Nevadí, pokud se čas objednání sanitního vozidla nebude přesně krýt s časem objednání k očkování, očkovací místa budou u imobilních pacientů přijíždějících dopravní zdravotní službou akceptovat čas příjezdu sanitky a pacienta naočkují.

Záchrana kočky z osobního auta.
Kočka uvízla pod palubní deskou auta