„Druhý stupeň je konkrétně v Tepličce a u vodní nádrže Březová. Na horním toku se Teplá dokonce dostala na hranici desetileté vody,“ informoval Jakub Přibyl, zaměstnanec regionálního předpovědního pracoviště Českého hydrometeorologického ústavu v Ústí nad Labem. Podle předpovědí má řeka kulminovat ve dnes odpoledne.

Na druhý povodňový stupeň se také dostal odtok z přehrady Skalka. "Na prvním stupni je řeka Svatava a Ohře v Drahovicích v Karlových Varech. Hodnoty ještě budou stoupat, nedá se proto vyloučit, že hladina tam překročí druhý stupeň," upřesnil Přibyl.

Na prvním povodňovém stavu jsou rovněž potoky Bystřice či Rolava. "Koryta jsou sice plná, ale nepředpokládáme, že by se měla vylít," doplnil odborník.

Kvůli dešti dochází i v horských oblastech k rychlejšímu tání sněhu, kterému napomohl i silnější vítr. "Počítáme proto s tím, že pokles hladin v řekách bude pomalý a výstraha hydrometeorologů ale přetrvává s ohledem na další doteky srážek," doplnil Přibyl. Situace by se měla ale postupně zklidňovat, protože teploty se mají opět dostat k bodu nula.