Dlouho očekávaný projekt rekonstrukce a modernizace Horního nádraží bude mít zpoždění. Přestože se mělo začít už nyní na podzim, České dráhy ještě řeší některé záležitosti a opravy zahájí až po Novém roce. Přesto garantují, že projekt nové budovy rozhodně neskončí v šuplíku.

Potvrdila to Radka Pistoriusová, mluvčí Českých drah. „Zatím čekáme od Drážního úřadu na stavební povolení. Aktuálně se pracuje na tom, aby si nové technologie rozuměly s těmi stávajícími, které na nádraží budou zčásti zachovány,” vysvětlila mluvčí. Dráhy už přitom počítaly s tím, že právě na podzim letošního roku zahájí demolice zdevastovaných budov a stěhování zaměstnanců. „Počítáme, že bychom stavební povolení mohli získat v lednu 2012 a v návaznosti na to skutečně začít pracovat. Rozhodně ale lidem můžeme slíbit, že modernější, příjemnější a čistší nádraží rozhodně bude. Peníze na to máme připravené,” dodala Pistoriusová.

Podle ní zabere výstavba přibližně rok. Lidé rozhýbání aktivit kolem nádraží vítají. „Už je opravdu na čase.To, jak vypadá nádraží nyní, je opravdu úděsné. Snad se to povede,” přál si pravidelný cestující Tomáš Jiruška.