Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rekonstrukce restaurace Malé Versailles je stavbou kraje

Karlovy Vary - Je vítězem soutěže Stavba roku, přesto vyvolává rozpaky, ba dokonce vztek. Přestavbu restaurace Malé Versailles považují památkáři za nevydařenou. Ale ne všichni.

16.6.2017
SDÍLEJ:

Rekonstrukce objektu Malé Versailles je stavbou kraje.Foto: Deník

Zatímco Romana Riegerová, ředitelka pobočky Národního památkového ústavu v Lokti, na přestavbě nenechala nit čistou, úředníci odboru památkové péče karlovarského magistrátu jsou spokojeni. Ne tak ale už na krajském úřadu. Pokud krajští památkáři obdrží stížnost, pak ji budou podle dobře informovaného zdroje velice rádi řešit. „Oddělení památkové péče odboru kultury krajského úřadu si z vlastní iniciativy vyžádalo od karlovarského magistrátu, odboru památkové péče spis ve věci vydání závazného stanoviska k rekonstrukci objektu, abychom posoudili, zda jsou důvodné pochybnosti o zákonnosti vydaného závazného stanoviska, a jestli je tedy důvod k zahájení přezkumného řízení. V současné době čekáme na spisový materiál,“ uvedla Jana Pavlíková, krajská mluvčí. Dosud žádná stížnost na tuto přestavbu ale na kraj nedorazila.

Národní památkový ústav v Lokti proti nové podobě restaurace protestuje. „Od nás šlo zamítnutí navržené přestavby. My ale máme pouze doporučující stanovisko,“ uvedla Romana Riegerová. Přestavba pak prý byla povolena s podmínkami, ale stavebník prý ani ty nedodržel. Jenomže karlovarští památkáři to odmítají. „Odbor památkové péče i stavební úřad si nejsou vědomy porušení podmínek stavebníkem. Stavba proběhla tak, jak byla povolena, a při respektování podmínek. Vzhledem k tomu, že je to stavba památkově chráněná, určitě jsme jí věnovali velkou pozornost při projednávání, povolování i kolaudaci. Pokud někdo na rekonstrukci údajně podává stížnost, to samozřejmě může, ale nevidíme pro ni jediný zákonný důvod,“ vzkázali prostřednictvím Jana Kopála, mluvčího magistrátu, karlovarští památkáři. Mluvčí navíc dodal, že zákon nezakazuje rekonstrukci či stavební úpravy památkově chráněného objektu. „Vyžaduje pouze, aby si stavebník vyžádal od památkářů stanovisko, a to také dodržel. „Což se také zřejmě stalo,“ konstatoval Jan Kopál.

Oblíbená restaurace neprošla proměnou poprvé. Zásadně se budova změnila v polovině devadesátých let. Restaurace šla navíc z ruky do ruky a každý z majitelů si interiér i exteriér představoval jinak. Bývalý hostinec pochází z 18. století a původně se mu říkalo Cihelna. Oblíbenou restaurací se později stal díky blízkému rybníku, na němž se kdysi v zimě bruslilo.

Autor: Ivana Kalinová

16.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Do volební místnosti v Karlových Varech - Bohaticích se hrnuli voliči od otevření místnosti. Volit sem přišla i hejtmanka Jana Vildumetzová a ministr dopravy Dan Ťok.

Volební účast je zatím průměrná

Ilustrační foto.

Horní Hrad pod palbou

Jak prosté. Kdo volit chce, může

Karlovarský kraj – Pacienti v nemocnicích, senioři v Domovech důchodců, lidé, kteří mají adresu na magistrátu i vězňové, ti všichni, stejně jako ostatní voliči starší osmnácti let mohou v probíhajících volbách do Parlamentu České republiky volit.

OTÁZKA PRO: Marcela Vlasáka, velitele městské policie Karlovy Vary

Jak zajišťuje městská policie bezpečnost občanů a jejich hlasů během voleb?

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

V Karlových Varech odvolili favorité voleb, hejtmanka Vildumetzová i ministr Ťok

Karlovy Vary - /FOTO, VIDEO/ Poměrně značný zájem je o volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky v krajském městě Karlovy Vary.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení