Modernizovaná silnice třetí třídy byla v pátek slavnostně předána v Nejdku. Většinu třicetimilionových nákladů pokryje dotace z Evropské unie.

„Otevření této modernizované silnice dokazuje, že nezapomínáme ani na komunikace třetí třídy. Rekonstrukce byla potřebná a je chvályhodné, že firma zvládla opravy stihnout i přes opožděný termín začátku a skončila o měsíc dříve. To je moc dobře,“ poznamenal Petr Navrátil, náměstek hejtmana Karlovarského kraje. „Velmi příznivé je i to, že město Nejdek se rovnou zhostilo i oprav chodníků a navazujících ploch. Nejdečtí nezapomněli ani na rekonstrukci dešťové kanalizace a veřejného osvětlení,“ dodal Navrátil.

Potřebnost rekonstrukce potvrdil také Vladimír Benda, starosta Nejdku. „Je moc dobře, že Karlovarský kraj investoval do opravy právě této silnice. Ta totiž už opravy potřebovala, byla velmi riziková,“ nastínil Benda.

Podle Zdeňka Pavlase, ředitele Krajské správy a údržby silnic, bude rekonstrukce zmíněné silnice pokračovat. „Udělala se jedna část, a s modernizací by se mělo pokračovat i v budoucnu,“ ujistil ředitel silničářů.

„Jsme rádi, že se nám podařilo stavbu stihnout, i když se začalo až se zpožděním. Jsme ochotni řešit jakékoliv připomínky nebo ještě nějaká vylepšení. Přihlásíme se také do soutěže o modernizace dalších částí silnice,“ prohlásil Antonín Rybáček, ředitel závodu Karlovy Vary stavební firmy Eurovia CS.