Polovina června. To je finální datum dokončení rekonstrukce dopravního terminálu u Městské tržnice v Karlových Varech. Potvrdil to náměstek primátorky Petr Bursík. Prodloužení zakázky o čtyři týdny navíc toto úterý schválila rada města.

Jak Deník informoval, rekonstrukce měla být hotová už 15. května, jenomže kvůli nešťastně položenému elektrickému kabelu, který se odhalil před bistrem Pupík, se práce musely načas dokonce zastavit. "Společnost ČEZ nám nabídla, že by to udělala za rok, což jsme pochopitelně neakceptovali, a přeložku si uděláme sami. 15. červen je opravdu konečný termín, už jen proto, že se blíží filmový festival. 16. června se autobusy opět rozjedou ze svých běžných zastávek," slíbil Bursík, který dodal, že kvůli přeložce elektrického kabelu naštěstí nemusí město řešit žádné vícenáklady.

Stavby, které se letos ucházejí o stavbu roku.
O stavbu kraje letos svádí boj hrad, most, kostel, kolonáda i prodejna kol

Radní se na úterním jednání také zabývali návrhem krajského úřadu, na základě něhož měl dopravní terminál Městská tržnice sloužit také jako nástupní stanice pro linky meziměstské dopravy. V současné době je tam umožněn pouze výstup cestujících z meziměstských autobusů, kteří například přijíždějí z Prahy. "My to nechceme. Pro tyto účely slouží prostory Dolního nádraží. Nemůžeme zkrátka přivézt všechny autobusy k Tržnici," vysvětlil náměstek primátorky Tomáš Trtek.