Firma, kterou město Ostrov vyloučilo s výběrového řízení však podala odvolání na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže a radnice nyní musí čekat na jeho vyjádření. Tím se začátek rekonstrukce posunul do neznáma.

„Nemáme daný žádný termín, do kdy se nám úřad vyjádří. To je velmi nemilá situace. Nezbývá nám nic než čekat a snažit se stále dotazovat, kdy bude verdikt,“ řekl starosta Pavel Čekan.

Firma, která si stěžuje, neměla podle města ve své nabídce pro výběrové řízení vyčíslené všechny položky rekonstrukce. „To byl právě ten problém, kvůli kterému jsme zvolili jinou stavební firmu,“ doplnil starosta.

Ostrovský zámek, kde dříve sídlila průmyslová škola, se stane sídlem městského úřadu. „Objekt projde kompletní rekonstrukcí, vzniknou zde garážová stání, bezbariérový přístup a přesunou se sem všechny odbory radnice. Budou zde i prostory pro konání zastupitelstev i výstavní prostory,“ doplnil k plánům Milan Matějka, místostarosta Ostrova.

Nabídky firem na rekonstrukci se pohybovaly kolem 150 milionů korun. „Počítali jsme s tím, že se opravy dokončí do června 2014. Nyní však bude záležet na tom, kdy se úřad vyjádří. Poté budeme muset s vybranou firmou kvůli těmto zdržením domluvit, jak termín změníme,“ uzavřel Čekan.