Žáci tak budou moci nově opravených a zmodernizovaných tříd začít využívat už od 3. září. Potvrdil to starosta Václav Heřman. „Zatím jsme s prací firmy velmi spokojeni. V současné době se například upravuje elekroinstalace, přívod vody a rekonstruují se sociální zařízení,“ prohlásil starosta Heřman.

Podle něj se úprav modernizace dočkají všechny třídy. „Škola si žádala kompletní rekonstrukci. Proto jsme chtěli pracovat na všech třídách. Ty dostanou například nový nábytek a také se vymalují. Rekonstrukci bereme vážně, protože víme, že škola už jí nutně potřebovala. Do prací investujeme patnáct milionů korun, přičemž z našeho rozpočtu jdou pouze tři miliony a zbytek jsme čerpali z dotací,“ dodal starosta Nové Role. Podle něj sebou přináší oprava školy i některé problémy.

Někteří lidé totiž zneužívají stavebích prací ke krádežím. „Lidé za námi chodí a požadují některé starší věci a nábytek například na zahrádky. Když jim věci odmítáme dávat, tak se je snaží krást,“ potvrdil starosta. „Trochu mě to překvapuje a mrzí, že se každý dobrý projekt lidé pokoušejí takto zneužívat a kradou dělníkům vybavení,“ dodal Heřman.