Bude sice dokončena o něco později, než se předpokládalo, ale přestože ještě nestojí, už má nájemce. Café Rolava chce v areálu přírodního koupaliště vybudovat město. Dokončena by měla být v dubnu příštího roku za necelých šest milionů korun. Už s předstihem ale radní schválili šťastlivce, který bude dosud neexistující restauraci provozovat. Výběrové řízení vyhrála karlovarská firma Forelle Invest za roční nájemné 312 000 korun plus dvě procenta z EET na pět let. Náměstek Čestmír Bruštík (vol.) tento zvláštní postup vysvětlil tím, že provozovatel se bude podílet na dovybavení objektu a stavitel bude brát zřetel i na jeho požadavky na vnitřní dispozice restaurace. „Provozovatel by si tam měl říct o vnitřní uspořádání a vybavení kuchyně a dalších prostor, protože v projektu jsou přípojky a každý provozovatel má jiné nároky. Smlouva bude uzavřena ve chvíli, kdy budeme vědět, že Café Rolava půjde do provozu. Nájemce má platit nájem, veškeré energie spojené s provozem a dále budeme dostávat určitý podíl z tržeb,“ poznamenal Bruštík. Provoz Café Rolava bude celoroční. Návštěvníci budou mít k dispozici 55 míst uvnitř a 185 na předzahrádce.

Po kvalitnějším restauračním zázemí volali návštěvníci Rolavy už dávno. Proč se nemohlo začít se stavbou dříve, vysvětluje mluvčí magistrátu Jan Kopál.

„Pergola na Rolavě vznikla jako provizorní řešení v roce 2011. Areál Rolava předtím prošel intenzivní obnovou za podpory evropských dotací a podmínky čerpání dotací neumožňovaly po dobu udržitelnosti projektu provádět významné zásahy. Obnovená Rolava ale přitahovala značné množství návštěvníků, a aby bylo vytvořeno alespoň nějaké zázemí pro zdejší stánkový prodej, město v blízkosti stánku postavilo provizorně pergolu,“ vysvětluje Kopál.

V roce 2016 udržitelnost původního projektu Rolava skončila a město mohlo začít plánovat další rozvoj areálu. „Při mnohých příležitostech zaznělo, že by si areál zasloužil vyčistit a zkulturnit vodní plochy a také důstojné občerstvení. „Výstavbou Café Rolava nikdo nepřijde o možnost posezení venku, o možnost sledovat hřiště nebo dění v areálu, naopak, tyto možnosti budou širší a komfortnější,“ dodal mluvčí.