Práce započaly již na počátku měsíce března s plánovaným ukončením v červenci. „Výběrové řízení vyhrála firma Šustr s.r.o. a to za celkovou částku 9,5 milionu korun. Čtyřicet procent výdajů přitom bude hrazeno z fondů Ministerstva životního prostředí.“ nechala se slyšet starostka Nové Role Jitka Pokorná.

Renovace se bude týkat zateplení, celkové rekonstrukce střechy a vzduchotechniky. Veškeré práce budou s ohledem na bezproblémový chod školky realizovány vždy v odpoledních a večerních hodinách. V tomto týdnu stavaři již konstruují lešení a připravují se tak na instalaci nového zateplení budovy. V okolí staveniště jsou vyvěšeny výstražné cedule na právě probíhající stavební práce.

Karlovy Vary - byty
Byt v centru města? Připravte si miliony

Školka s kapacitou bezmála sto pěti míst je plně obsazena a již nyní má novorolská starostka obavy, kam s případnými dalšími dětmi. Nedaleká mezirolská mateřská školka, která spadá pod samosprávu Nové Role, čeká plánovanou rekonstrukci příští rok. Mezirolí nyní zažívá stavitelský boom, očekávaný příliv nových občanů tak dává tušit, že neutěšená situace s místy v mateřinkách bude ještě horší. Starostka se nyní pokouší dojednat financování pro rozšíření výstavby s fondy Evropské unie.

Jakub Čáslavský