Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Řezáč: Chci, aby se opakované prohřešky pokutovaly daleko více

Karlovy Vary - Do čela České obchodní inspekce (ČOI) pro Plzeňský a Karlovarský kraj byl jmenován Karlovarák Jan Řezáč.

16.4.2013 3
SDÍLEJ:

Jan Řezáč, nový ředitel ČOI pro Plzeňský a Karlovarský krajFoto: DENÍK/Jakub Kopřiva

Jaké byly a budou vaše první kroky v nové funkci?

Do funkce ředitele inspektorátu České obchodní inspekce Plzeňského a Karlovarského kraje jsem byl ústředním ředitelem jmenován od 28.3.2013. V prvních dnech jsem se, pochopitelně, seznámil s hlavní činností i pracovníky inspektorátu tak, abych mohl co nejdříve efektivně tento úřad vést. V souladu s trendem nastaveným ústředním ředitelem ČOI Vladimírem Velčovským chci více sledovat výsledky jednotlivých kontrol a za opakované prohřešky kontrolovaných subjektů ukládat vyšší pokuty.

Jaké dlouhodobé cíle si kladete?

ČOI je v povědomí veřejnosti zapsána jako důvěryhodná instituce, na kterou se občané obracejí se svými problémy, se kterými se každodenně setkávají, ať už při prodeji výrobků nebo poskytování služeb. Je vnímána jako úřad, který v oblastech, kde se spotřebitelé cítí poškozováni na svých právech, může zjednat nápravu.

Můžete vypíchnout nějaký hlavní úkol, kterému se budete nejvíce věnovat?

Jednou z mých priorit bude udržet důvěru spotřebitelů v tento správní orgán a napomoci ke zvyšování jejich sebevědomí, aby se dokázali bránit tam, kde je to možné. Ze své pozice ředitele chci dbát na to, aby se důsledně prošetřovaly podněty spotřebitelů a poskytovala se jim pomoc při řešení konkrétních problémů.

Na tyto kroky určitě nebudete sám. Na co se chcete dále ze své funkce zaměřit?

Ke splnění těchto cílů pochopitelně potřebuji tým odborně připravených inspektorů, kteří zvládnou současné i budoucí úkoly.

Zejména je potřeba se více zaměřit na kontrolu předváděcích akcí, vyhledávání problémových distributorů nejakostních pohonných hmot, internetové obchodníky používající nekalé obchodní praktiky, nesolidní zprostředkovatele nebo poskytovatele spotřebitelských úvěrů z nebankovního sektoru.

A stranou naší pozornosti nesmějí zůstat ani příhraniční tržiště s padělky nebo rizikové anonymní výrobky zejména hračky a sortiment elektro.

Česká obchodní inspekce nemůže být všude, jak se dá řešit tento problém?

Významné místo v činnosti inspektorátu musí sehrávat i poradensko-informační služba, která je poskytována konkrétně v Karlovarském kraji pravidelně v šesti větších městech. Díky ní mají spotřebitelé i podnikatelské subjekty možnost získat bezplatně důležité informace o všech oblastech spotřebitelské problematiky.

Jan Řezáč

Jan Rezáč (35) je absolventem Vysoké školy ekonomické, fakulty financí účetnictví, oboru finance se specializací veřejné finance. V předchozích funkcích působil jako vedoucí oddělení rozpočtu a finančních analýz na Magistrátu Města Karlovy Vary, rok působil v pozici ředitele KV Areny, s.r.o. a do současné doby zastával funkci ředitele Lázeňské léčebny Mánes v Karlových Varech, která se specializuje na léčebné pobyty dětí a patří pod prestižní pražskou Nemocnici Na Homolce.

Autor: Petr Toman

16.4.2013 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:
Mezinárodní taneční soutěž Grand Prix v Chebu bude mít letos výročí 25 let.

Prestižní taneční soutěž slaví čtvrtstoletí

Ilustrační foto

Amatérští autoři z celé země píšou do krajské knihovny

PODÍVEJTE SE: Naturální kulturistika pohltila Thermal

Karlovy Vary – Svátek naturální kulturistiky a fitness? Ano, přesně tak. Fanoušci tohoto sportu si přišli během sobotního dne zcela jistě na své. Na programu totiž byl ICN European Natural Cup 2017 v naturální kulturistice a fitness.

Předjíždějící motorkář skončil v nemocnici, auto je jen nabořené

Karlovy Vary - Řidič osobního automobilu srazil motorkáře, který ho předjížděl. Motorkář byl s těžkým poraněním páteře letecky transportován do nemocnice.

Dvě hromadné nehody způsobili řidiči náklaďáků

Karlovarsko – Dvě hromadné nehody, při nichž to naštěstí odnesly hlavně plechy automobilů a záchranáři pomáhali jen jednomu lehce zraněnému, se staly v pondělí. Obě měli na svědomí řidiči náklaďáků.

Energie porazila Vsetín a dál vládne soutěži

Karlovy Vary - Energie nastoupila proti Vsetínu oslabená o další ofenzivní oporu, když k dlouhodobě zraněným Balánovi a Rachůnkovi přibyl Ondra Beránek. I tak se ale radovala z vítězství 3:0.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení