Mluví dřevo? Na tuto otázku se letos snaží najít odpověď řezbáři v rámci svého sympozia v Abertamech. To slavnostně završí v pátek 27. srpna.

„Letos se pracuje velmi dobře, protože se zde sešla výborná parta lidí,“ svěřil se sochař Jiří Lain. Podle něj se umělcům velmi líbí i téma sympozia. „Je to volnější námět, což je pro tvorbu vždy dobře. Jsme rádi, že se tato akce pravidelně koná,“ dodal sochař.

V Abertamech pracuje sedm řezbářů, mezi nimiž je jedna žena. „Je velmi dobře, že se zúčastňují i kolegové z Německa. Letos přijeli dva a je s nimi výborná komunikace, skutečně jsem letos hodně spokojený,“ dodal Lain.

Sympozium je zajímavé i tím, že se ho letos zúčastňují i paličkářky. „Jsme velmi rádi, že se podařilo takto naši akci zpestřit. Ukázky paličkování mohou lidé vidět denně. Je to výborný doplněk této akce,“ nastínil Zdeněk Lakatoš, starosta Abertam.

Slavnostní předání soch se bude konat v pátek 27. srpna od 19 hodin. Po předání soch areálu technických služeb vystoupí například populární skupina Trepka.

Sedm vytvořených soch si mezi sebe rozdělí obce, které jsou členy Svazku obcí Bystřice.