„Máme vcelku podrobné statistiky o rychlosti i počtu projíždějících automobilů ve všech měřených úsecích. Tyto statistiky dokonce zveřejňujeme na našich webových stránkách,“ uvedl Marcel Vlasák velitel městské policie Karlovy Vary s tím, že měřiče jsou v ulicích Západní, Závodu míru, Lidická, Počernická, Vančurova, Svobodova, Žižkova a Mattoniho nábřeží. Poslední, který nezobrazuje rychlost, je na Tržišti uvnitř lázeňské zóny.

Podle jeho dalších slov se zatím novinka zobrazující registrační značky automobilů velmi osvědčila a řidiči v lázeňském městě jezdí vcelku slušně. Ze statistiky měřiče umístěného například na Západní ulici v Tuhnicích je vidět, že povolenou rychlost zde v měsíci říjnu překročilo 8,6 procenta řidičů.

„I přesto, že se jedná o relativně nízké procentuální číslo, je to v měsíčním součtu stále velmi vysoký počet řidičů. V počtu průjezdů jen na zmiňované Západní ulici totiž rychlost překročilo téměř 16 tisíc řidičů,“ doplňuje velitel.

Podle něj se proto strážníci nespoléhají pouze na tyto měřiče a do ulic vyrážejí i se svým stacionárním radarem. Ten je používán hlavně v okolí škol a na problematických úsecích ve městě.

„Ačkoliv nejsme v ulicích Karlových Varů prioritně kvůli řešení dopravní situace, tak tato místa pravidelně vyhodnocujeme, a musím přiznat, že nám v tomto ohledu pomáhá i veřejnost.

Obyvatelé města nás často upozorní na místa, kde se situace zhoršila a řidiči tam jezdí rychle,“ doplnil Vlasák s tím, že posláním městské policie je prevence a proto prý například nikdy nebudou strážníci měřit rychlost u cedule označující začátek nebo konec města.