Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) má pak do konce roku ještě naplánovány práce na silnicích první třídy, a to například v Bečově nad Teplou, Útvině nebo u vodní nádrže Skalka a obce Chlumeček na Chebsku. „Na zmíněném úseku I/6 Horní Tašovice Andělská Hora dochází k opravě povrchu," informoval Jiří Baloun, vedoucí provozního úseku ŘSD.

„Stanovení přechodné úpravy provozu potrvá do 5. listopadu," doplnil Jiří Baloun.

„Stavba bude realizována ve třech etapách, kdy v prvních dvou etapách bude vždy uzavřen jeden jízdní pruh a druhý směr bude veden po objízdné trase. Třetí etapa bude prováděna za částečné uzavírky jednoho jízdního pruhu a provoz bude řízen poučenými pracovníky," doplnil k dopravní situaci u Andělské Hory Baloun s tím, že akce byla soutěžena v otevřeném řízení a s nejnižší nabídkou kolem 44,2 milionu korun bez DPH jej vyhrála firma EUROVIA CS, a.s.

„Na dálnici D6 v současné době již neprobíhají a nebudou probíhat žádné větší opravy komunikací. Všechny akce na D6 se nám podařilo dokončit v řádném termínu do konce srpna. Plánují se zde pouze údržbové práce a práce menšího rozsahu," doplnil vedoucí.

Motoristé musí v Karlovarském kraji dále počítat s případným zdržením i na několika místech na vozovkách první třídy. Momentálně probíhá realizace oprav dilatací mostu u obce Chlumeček a od vodního díla Skalka až ke státním hranicím je pokládán nový asfaltový povrch.

Na Karlovarsku pak dále pokračuje oprava povrchu mezi Bečovem nad Teplou a Vodnou a na Březové u Karlových Varů ŘSD společně s Povodím Ohře stále opravují vozovku na hrázi přehrady. Rovněž na silnici I/13 pokračuje oprava vnitřní římsy a odvodnění v Dalovicích.

Další zdržení může potkat řidiče už v průběhu září a října i směrem na Plzeň. Na silnici I/20 začíná ve čtvrtek 15. září oprava mostu u Toužimi, která potrvá až do posledního říjnového dne, a na celý průběh desátého měsíce je připravena také realizace provizorního přemostění na silnici I/20 v obci Útvina. „Během prací na tomto mostě bude jeho stav zatím řešen provizoriem. K dokončení oprav následně dojde v roce 2017," dokončil Jiří Baloun.