Vztek měli někteří řidiči, kteří se v pondělí dostali na karlovarský průtah a chtěli z něj standardně sjet výjezdem u Jenišova. Nemohli. Rampa se opravuje, a motoristé tak musí dojet až na kruhový objezd k Loučkám, z nějž se sjíždí do Lokte, a odtud se vrátit zpět po R6 k jenišovskému Globusu. Dopravní omezení na hlavním tahu totiž není dostatečně značené, o čemž se redakce Deníku sama přesvědčila.

„Najel jsem na nový Tuhnický most, odkud jsem se napojil na R6. Z ní jsem chtěl sjet jako každý jiný den u Jenišova. Za zatáčkou nad nákupním centrem Fontána jsem se ale dozvěděl, že z R6 nesjedu, že sjezd je zavřený. Na předchozích informačních dopravních tabulích jsem na to ale nebyl upozorněn. Přiznám se, že jsem měl vztek. Spěchal jsem a neměl jsem rozhodně chuť jet domů až přes Loučky,“ postěžoval si redakci Deníku Jaroslav Novotný.

Jediná informace o pracích na R6 na úseku je podle něho malá šipka u kruhového objezdu pod průtahem nedaleko Lidlu, kde je odbočka na Plzeň škrtnuta. Ani na jedné z velkých tabulí umístěných přímo na R6 sjezd na Plzeň, Bečov či Mariánské Lázně přeškrtnut ale není.

Podle Zdeňka Hnízdila, ředitele Ředitelství silnic a dálnic, které má opravu na starosti, je označení dostatečné. „Na základě požadavků dopravní policie jsme umístili cedule označující objížďku. Ty se nacházejíu Lidlu u Tuhnického mostu. Další požadavky policisté neměli. Řidiči se tak musí orientovat přes objízdnou trasu,“ konstatoval ředitel.