Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Řidiči, pozor! Zámečák je pro auta tabu

Karlovy Vary - Karlovarský magistrát upozorňuje motoristy, že v pondělí 2. března vstoupí v platnost nová místní úprava provozu v lázeňském území Karlových Varů. „Hlavním obsahem úpravy je zákaz vjezdu, mimo dopravní obsluhu, v úseku Jánský most křižovatka ulic Tržiště a Pod Jelením skokem," uvedla Helena Kyselá, mluvčí magistrátu.

2.3.2015 3
SDÍLEJ:

Značky byly dány na svá nová místa už v pátekFoto: Petr Toman

Zákaz bude vyznačen dopravními značkami Zákaz vjezdu všech vozidel v obou směrech s dodatkovou tabulkou „mimo dopravní obsluhu" u vjezdu na Jánský most z Divadelního náměstí směrem do ulic Tržiště a Zámecký vrch, a na křižovatce ulic Tržiště a Pod Jelením skokem směrem do ulice Tržiště a na Jánský most.

„Zároveň bude na křižovatku ulic Petra Velikého a Sadová ve směru do ulice Zámecký vrch umístěna značka Zákaz vjezdu všech vozidel v obou směrech s dodatkovou tabulkou „mimo dopravní obsluhu" a dodatkovou tabulkou s udáním vzdálenosti ke křižovatce Tržiště Pod Jelením skokem tak, aby řidiči přijíždějící k neprůjezdnému úseku byli včas varováni," doplnila mluvčí.

Důvodem úpravy je zklidnění intenzity dopravy ve vnitřním lázeňském území, tak aby plnilo svou úlohu a naplňovalo statut lázeňského místa. „Monitorováním provozu v ulici Zámecký vrch byla zjištěna vysoká intenzita dopravy, přibližně 2 500 průjezdů vozidel za den v obou směrech. Na základě informací Městské policie Karlovy Vary lze konstatovat, že tato trasa přes samotný střed lázeňského území je často využívána ke zkrácení cesty mezi obchodně-správním centrem města a částmi města na pravém břehu řeky Teplé," zdůraznila mluvčí.Vysoká dopravní zátěž poškozuje přírodní zdraví prospěšný fenomén přírodně ionizovanou atmosféru lázní, zároveň představuje bezpečnostní riziko pro chodce, lázeňské hosty a návštěvníky města, kteří prochází křižovatkou u morového sloupu mezi dvěma pěšími zónami Tržištěm a Starou Loukou.

Dopravní obsluha:

Význam termínu „dopravní obsluha" je stanoven ve vyhlášce 30/2001 takto: vozidla zajišťující zásobování nebo lékařské, opravárenské, údržbářské, komunální a podobné služby pro oblast za značkou, na vozidla s označením O1, vozidla taxislužby a na vozidla, jejichž řidiči, popřípadě provozovatelé mají v místech za značkou bydliště, sídlo nebo garáž.

Autor: Ivana Kalinová

2.3.2015 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:
Snímky z míst hromadných dopravních nehod.
4

Dvě hromadné nehody způsobili řidiči náklaďáků

Hokejisté karlovarské Energie (v zeleném) hostili Vsetín.
27

Energie porazila Vsetín a dál vládne soutěži

Americký spisovatel Robert Fulghum přijede i do Chodova

Chodov – Americký spisovatel Robert Fulghum se opět vrátil do Česka a s projektem Listování se vydal na turné po republice.

Seniora měsíce trýznila, bila ho, nutila krást a brala mu důchod

Sokolovsko – Téměř půl roku musel snášet týrání devětašedesátiletý muž v malé obci na Sokolovsku. Do svého bytu si ho nastěhovala o čtyři roky mladší žena, která mu slibovala pohodový a bezstarostný život. Opak byl ale pravdou.

FOTO: Mladí, začínající rybáři závodili v lovu na udici už tradičně Na Kocandě

Karlovarsko - Přípravy a těšení na dětské rybářské závody se pokaždé nesou ve velkém napětí a očekávání. Nebylo tomu jinak ani Na Kocandě, kde proběhly další rybářské závody mladých, začínajících rybářů.

Pod obraz se zpil školák na výletě

Karlovy Vary – Neskutečných 1,85 promile alkoholu měl v krvi patnáctiletý žák deváté třídy základní školy v Mariánských Lázních, který se pod obraz zpil na výletě do Karlových Varů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení