První větší mrazy přidělaly v pondělí ráno práci hlavně silničářům, kteří museli řešit komplikace například na Toužimsku, Nejdecku, ale také samozřejmě v Krušných horách. Namrzlé pozemní komunikace naštěstí nezkomplikovaly život motoristům a nestala se tak žádná vážná dopravní nehoda. Přesto je Josef Bulka, hlavní dispečer Údržby silnic Karlovarského kraje, nabádá k opatrnější jízdě.

„Určitě si musí řidiči dávat větší pozor a to hlavně v místech, která příliš neznají. V ranních hodinách je vozovka kluzká a motoristé tak nesmí nic podcenit,” uvedl hlavní dispečer Josef Bulka. Největší problémy dělala v pondělí ráno řidičům hlavně mlha. „Vyjížděli jsme na několika místech, kde byla poměrně hustá mlha a namrzala silnice. Jednalo se o úseky, kde podobné problémy řešíme každý rok, tedy v okolí Nejdku, Božího Daru, Perninku a Horní Blatné,” dodal.

Podle jeho slov jsou momentálně všechny silnice na Karlovarsku v dobrém stavu, ale silničáři celou situaci neustále monitorují. „Mrazy jsou hlavně ráno, dopoledne jsou teploty už nad nulou, takže zatím je vše v pohodě. Řidiči si musí dávat pozor také na silnice v okolí lyžařských středisek, kde už používají sněžná děla. Technický sníh se dostává i na blízké silnice, což může být problém,” dodal hlavní dispečer.

Sklady v celém Karlovarském kraji jsou už plné posypového materiálu. „Máme k dispozici asi 20 tisíc tun soli. Toto množství by mělo z větší části pokrýt naše potřeby. Pokud by měla být zima stejná jako vloni, tak by to nestačilo. Naštěstí není problém posypový materiál dokoupit,” konstatoval Jaroslav Fiala, předseda představenstva společnosti Údržba silnic Karlovarského kraje.