„Aplikace se bude týkat pouze silnic, které máme jako kraj ve správě, to znamená silnice druhé a třetí třídy,“ uvedl náměstek hejtmanky Karlovarského kraje Martin Hurajčík.

Podle jeho dalších slov se sice v Karlovarském kraji jedná o novou službu, úplná novinka to ale není. „Vím, že jeden nebo dva kraje už tuto službu mají zprovozněnu,“ konstatoval náměstek.

Samotná aplikace by měla být velmi jednoduchá. Řidiči by se měla po jejím otevření například na mobilním telefonu objevit silniční síť, kde bude barevně znázorněno, kdy a kde byla provedena údržba silnice.

„Počítám s tím, že aplikace bude umístěna na webových stránkách krajských silničářů a zcela jistě i webu Karlovarského kraje,“ doplnil Martin Hurajčík.

V Karlovarské kraji se bude od 19. do 24. ledna příštího roku konat Zimní olympiáda dětí a mládeže a očekává se zvýšený počet návštěvníků zejména v horských střediscích a městech, kde se budou olympijská klání konat. „A právě olympiáda byla jedním z motorů, proč jsme chtěli takovouto aplikaci spustit,“ dodal náměstek.

Zmíněnou službu řidiči vítají. „Jezdím skoro každý týden do Krušných hor na běžky, takže novou službu určitě využiji,“ uvedl například Jan Hrdý z Karlových Varů.