VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Riško na jednatele arény rezignoval sám

Karlovy Vary - Bývalý jednatel KV Areny odmítá, že by jeho odchod souvisel s nerealizovanou zakázkou.

18.7.2009 3
SDÍLEJ:

KV ArenaFoto: DENÍK/Jana Kopecká

Je to už více než dva týdny, co se zásadně změnilo obsazení vedení karlovarské multifunknčí haly. Z funkcí totiž naráz odešli oba jednatelé – radního Václava Tomáška (ODS) museli jeho kolegové z rady odvolat, druhý jednatel Michal Riško z ČSSD (na snímku) rezignoval. Protože se kolem této změny objevila řada informací, Deník požádal Riška o zodpovězení několika dotazů.

Proč jste se tak rozhodl?
Jak jsem již uvedl dříve, jednatelé společnosti KV Arena měli úkol společně s managementem společnosti komplex haly otevřít a zahájit provoz a tento úkol splnili myslím dobře. Následně musí provoz řešit zejména management společnosti.

Jak valná hromada, tedy rada města, vaši rezignaci přijala?
Valná hromada mou rezignaci vzala na vědomí s oficiálním poděkováním za splněný úkol, který jsme společně vytyčili v prosinci minulého roku i s druhým jednatelem a věřte, práce tam bylo do otevření KV Areny dost.

Na posledním jednání zastupitelstva zazněla informace, že jedna z karlovarských firem byla vyloučena z výběrového řízení na zakázku na hale, ačkoliv už měla podepsanou smlouvu o dílu. Můžete vyvrátit pochybnosti, že ten případ má s vaší rezignací cokoliv společného?
Tato otázka se týká konkrétního případu, kdy máte zajímavé informace o smluvním vztahu, který se neuskutečnil. Vzhledem k tomu, že ctím obchodní právo, mohu uvést pouze toto : „Pokud dojde k situaci, kdy aktuální ekonomické možnosti nejsou v souladu s vaším přesvědčením, jednoduše si to, co není nezbytně nutné, nekoupíte a stanovíte priority posloupnosti a budete celou věc řešit následně.“ Právo ukončit smluvní vztah je v České republice možné, nevidím v tom nic špatného.

Byl jste při tom, když se tato zakázka řešila?
Výběrových řízení bylo mnoho, jednou z podmínek zadavatele bylo také řízení zrušit, což se v několika případech stalo. Nejsem si vědom, že bych na funkci jednatele rezignoval pod nátlakem a z nějakého jiného důvodu než z toho, že celá společnost bude již řízena managementem s kontrolními orgány, které vlastník určí.
Nikdo mi nic negativního na valné hromadě v souvislosti s vaší otázkou nic nesdělil, naopak něco jsme z plánovaných výdajů na dokončení ušetřili. Mrzí mě trochu, že obchodní věci jsou často předmětem rýpání zejména zastupitelů, kteří toho pro Karlovy Vary moc neudělali.
Pokud vím, nikdo se mnou o této věci nehovořil, pravděpodobně se jedná o další již velmi únavné výkřiky do tmy těch, kterým jde jen o zviditelnění sama sebe bez věcného záměru něco řešit.
Často se však nakonec zjistí, že se jedná o zcela nezajímavou a běžnou záležitost, která by běžně bez nafouknutí byla na samém okraji zájmu veřejnosti.

Jak se díváte nyní na ty poslední dny ve funkci jednatele, kdy se řešily i poslední zakázky?
Rozhodně musím říct, že z toho množství jednání, která za poslední půlrok uskutečnila, jsme vyšli velice dobře. Výsledkem je otevření KV Areny, které se nám i proti vůli opozičních zastupitelů prostě podařilo. Jsem spokojen především s prací managementu společnosti, některé jejich pracovní dny byly zejména před galavečerem v aréně nejen časově náročné. Odpovědně mohu prohlásit, že otevření byl opravdový závod s časem, kdy na jedné straně se dokončovaly stavební práce a na druhé se za pár hodin trhaly u vstupu lístky prvních hostů.
Pro mne osobně bylo zahájení provozu KV Areny skutečné drama, pod pokličkou se skrývá svět plný složité a moderní technologie, kterou máme dnes doma a nemusíme dojíždět tak často za zábavou a sportem.

Co budete dělat nyní?
U mne se nic nezměnilo, pokračuji dále v práci na Českém rybářském svazu, pracuji v soukromé společnosti mé rodiny a jsem připraven přijmout další výzvu. Obávám se však , že přímo se účastnit otevření tak unikátního projektu se již v Karlových Varech dlouho nikomu nepodaří. Jsem rád, že jsme KV Arenu úspěšně otevřeli, byl to úžasný pocit.
Mimo jiné fandím také karlovarským hokejistům a doufám, že se dočkáme dalších úspěchů a zábavy pro všechny. Těším se na první rockový koncert, dlouhá léta jsem jezdil autem na koncerty do Lokte, v sobotu půjdu pěšky a dám si třeba i to pivo.

Autor: Jana Kopecká

18.7.2009 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Obchodní akademie oslavila 80. narozeniny

Takto dopadla sanitka po řádění mladíka.

Další napadení záchranářů

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Karlovy Vary – Bez složitého dojíždění za studiem mimo region si mohou nově zvyšovat kvalifikaci zdravotní sestry.

SLEDUJEME ON-LINE

Volební místnosti se zavřely

/FOTOGALERIE/ Voliči v Česku rozhodovali o tom, jaké složení bude mít nová Sněmovna, a tím i budoucí vláda. Svými hlasy ovlivní také to, co přinesou příští zákony nebo jakou podobu bude mít státní rozpočet minimálně na příští rok. Určovat by to mohli zástupci 31 stran a hnutí, práh dolní komory ale v roli poslanců překročí jen menšina z nich.

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

V Karlovarském kraji se očekává účast kolem 50 procent

Karlovarsko - Volební účast kolem 50 procent se očekává v Karlovarském kraji.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení