Téměř šedesát dnů už rodiče tráví doma s dětmi, pro něž se brány škol kvůli koronaviru zavřely. Své ratolesti se za pomoci učitelů snaží po internetu nejen vzdělávat a zabavit, ale hlavně se z této koronavirové izolace nezbláznit.

Zatímco se zatím stále řeší, kdy, a který stupeň do škol nastoupí, a jak se „rouškově“ budou žáci učit, letní tábory už jsou realitou.

Povolení je pořádat už od ministerstva školství například získal ostrovský Domov dětí a mládeže a připravují se i příměstské tábory se sportovním či jiným, hlavně originálním zaměřením. „Je to pro nás skvělá zpráva. Kdyby letní tábory nepovolili, neměli bychom šanci, kam děti dát. Ono je učit, hlídat, vařit jima pracovat z domova je prostě na hlavu,“ uvedla Daniela, která má doma páťáka a druháka.

Zhruba stovka lidí dorazila na česko-německé hranice mezi Libou a Selbem. Protestovali proti dlouhodobému uzavření hranic, které podle iniciátorů už postrádá smysl.
FOTO, VIDEO: Lidé protestovali na hranicích

V Ostrově zareagovali na příznivou zprávu o táborech okamžitě. „Začínáme už 25. května. V našem táboře v Manětíně s kapacitou pro 150 dětí, chystáme od pondělí do pátku rekreaci pro rodiny s dětmi i s programem a zorganizujeme i dva víkendy pro děti školního věku od pátku do neděle,“ uvedla ředitelka Městského domu dětí a mládeže Ostrov Šárka Märzová.

A už od 30. června se v manětínském táboře vystřídají děti v šesti turnusech.

Karlovarské děti zase mohou trávit letní dny na táboře na vrchu Vladař u Žlutic. Pobyt tam organizuje dům dětí a mládeže. Podle Jana Kopála, mluvčího karlovarského magistrátu, se už na děti připravují. „Na webu vypisujeme jednotlivé termíny, témata táborů a podobně. Děláme všechno pro to, abychom vše zvládli,“ dodal mluvčí.

Ilustrační foto.
Lidé třídí čím dál víc. Budou moci vyhodit i olej