Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rok bude ve znamení Karla IV.

Karlovy Vary – Ve znamení 700. výročí narození Karla IV. budou tradiční a nejvýznamnější akce Karlových Varů v letošním roce.

2.1.2016
SDÍLEJ:

OSLAVAMI PŘIPOMÍNAJÍCÍMI Karla IV. budou žít Karlovy Vary po celý rok.Foto: Ilustrační foto Deník mel

Císaři a králi bude podřízeno zahájení lázeňské sezóny, Karlovarský karneval, dny otevřených dveří památek a další. „Tyto akce budou větší a honosnější. Například zahájení lázeňské sezony by měl doplnit historický jarmark s řadou řemeslníků nebo půjčovnou gotických kostýmů. Početnější bude i průvod Karla IV.," nastínila oslavy Helena Kyselá, mluvčí magistrátu.
Tématem Karlovarského karnevalu bude Karel IV. a slavní Karlové. V průvodu by se měly objevit masky slavných nositelů tohoto jména, ale mělo by se do něj zapojit i několik slavných žijících Karlů, tedy umělci, sportovci a další. „Pro podzimní dny otevřených dveří památek bychom rádi zrealizovali úpravu a zpřístupnění sklepních prostor Zámecké věže," doplnila mluvčí. Právě do těchto prostor, jak podle náměstka Jiřího Klsáka (KOA) legenda uvádí, sám Karel vstoupil a zanechal zde svou stopu.
Karlovy Vary hodlají k tomuto významnému výročí speciálně uspořádat také úplně nové tematické akce s různým zaměřením – hudební, divadelní a akce pro děti. „Jejich plán se bude teprve konkretizovat," poznamenala mluvčí.
Město vyhlásilo i dotační titul zaměřený na individuální projekty v rámci oslav 700. výročí narození Karla IV. „Kdokoliv, kdo měl nějaký tematický nápad, mohl si do konce října letošního roku podat žádost o dotaci z rozpočtu města. Žádosti budou posuzovány a dotace rozdělovány počátkem roku," upřesnila mluvčí.
Do plánů oslav se ale zapojí i organizace města. Například Lázeňské lesy vysadí na jaře „Strom Karla IV.", Karlovarský symfonický orchestr připravuje speciální koncert, činohra Karlovarského městského divadla plánuje novou hru. Vlastní projekt připravuje i Základní škola a Základní umělecká škola Šmeralova.
„Do oslav vloží město miliony korun. Zastupitelstvo už na sklonku loňského roku schválilo poskytnutí neinvestiční dotace pro infocentrum města ve výši 2.250.000,- Kč na projekt „Rok Karel IV. – propagační aktivity", odbor kultury, školství a tělovýchovy má v rozpočtu k prostředkům na kulturní aktivity navíc 4,5 mil. Kč právě na projekty spojené s výročím tohoto významného panovníka," doplnila mluvčí.

Autor: Ivana Kalinová

2.1.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Snímky z místa požáru na dálnici D6.
5

Osobní auto začalo hořet za jízdy na dálnici. Posádka ohni unikla

Do volební místnosti v Karlových Varech - Bohaticích se hrnuli voliči od otevření místnosti. Volit sem přišla i hejtmanka Jana Vildumetzová a ministr dopravy Dan Ťok.

Volební účast je zatím průměrná

Horní Hrad pod palbou

Horní Hrad - Poslední velká akce před nástupem zimy čeká návštěvníky Horního Hradu na Karlovarsku už tento víkend.

Jak prosté. Kdo volit chce, může

Karlovarský kraj – Pacienti v nemocnicích, senioři v Domovech důchodců, lidé, kteří mají adresu na magistrátu i vězňové, ti všichni, stejně jako ostatní voliči starší osmnácti let mohou v probíhajících volbách do Parlamentu České republiky volit.

OTÁZKA PRO: Marcela Vlasáka, velitele městské policie Karlovy Vary

Jak zajišťuje městská policie bezpečnost občanů a jejich hlasů během voleb?

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení