Jaká je ta nejlepší zpráva letošního nového roku? Že jsme se jej dočkali. A jaká je ta nejhorší? Že život nás všech citelně podraží? Bez rozdílu. Novinek je tolik, že by to vydalo na obsáhlý bedecker. Rodinné rozpočty zatíží v letošním roce zdražení tepla, vodného i stočného, více zaplatíme za cestování městskou hromadnou dopravou, ale také za jídlo, léky, vstupné na koncerty i do divadel i za pobyt v nemocnici. To všechno čeká i rodinu Práchárovu. Právě těmto manželům se narodilo první letošní miminko v Karlovarské krajské nemocnic. Barborka Prachárová se narodila v neděli 1. ledna 2012 v 7.19 hodin. „Holčička měří 46 centimetrů a váží rovné tři kilogramy,“ upřesnila porodní asistentka Šárka Haraštová. Maminka i holčička jsou v pořádku.

Čekání na Nový rok

Oslavy příchodu roku 2012 byly v Karlových Varech poměrně klidné. Nevlídné deštivé počasí přesto některé Karlovaráky a návštěvníky lázní neodradilo od večerní procházky. Všude v lázeňských restauracích se připravovaly oslavy, leštily příbory, chystaly slavnostní tabule. V jedné restauraci na kolonádě ladil hlasivky i Elwis Presly. Město se ponořilo do tmy v níž zářily slavnostně nasvícené lázeňské hotely a už kolem jednadvacáté hodiny začaly vybuchovat rachejtle a první nedočkavci už slavili o sto šest. V centru města byl klid. Ztichlé ulice brázdily taxíky, které přivážely hosty na silvestrovské oslavy a výjimkou nebyly koňské povozy, jimž dali přednost hosté, kterým se nechtělo na procházku po městě pěšky.

Když nebe vybuchlo

Úderem půlnoci nebe nad Karlovými Vary vybuchlo. Ohňostroje bouřily všude a jeden byl krásnější než druhý. Jako první, hodinu před půlnocí, se rozzářil hotel Imperiál. Ten je známý impozantním ohňostrojem a ani letos tomu nebylo jinak. Ale na Grandhotel Pupp se nenechal zahanbit, stejně jako všechny ostatní hotely. Karlovy Vary hlasitě vítaly příchod nového roku. Stejně jako ostatní města v regionu. Zatímco užaslí hosté přihlíželi té vybuchující nádheře, hasiči měli plné ruce práce.

Oheň vítal i ničil

Nový rok zahájili hasiči s požáry se škodou přes jedenáct milionů.
„V Bečově nad Teplou oheň zničil podkroví a střechu rodinného domu, v Aši zase veškeré zboží v prodejně s potravinami. Chebští hasiči zase likvidovali malý únik čpavku na zimním stadionu,“ konstatoval Martin Kasal, mluvčí Krajského hasičského záchranného sboru.

První událostí nového roku byl požár odpadu v kontejneru v Karlových Varech. Ohlášený byl třicet minut po půlnoci. Hned poté vyjížděli karlovarští hasiči otevřít chatu v Tašovicích, kde zůstalo zavřené malé dítě, a také k úklidu po dopravní nehodě v karlovarské čtvrti Rybáře.

Před druhou hodinou v noci pak začala hořet střecha rodinného domu v Bečově nad Teplou. „Na místě zasahovali hasiči ze stanice Toužim a Karlovy Vary s automobilovým žebříkem společně s dobrovolnými jednotkami z Bečova, Horního Slavkova a Útviny. Požár zasáhl celý prostor půdy a oheň zničil vše v podkroví. Plameny dostali hasiči pod kontrolou za dvě hodiny, až do rána pak místo požáru hlídali. Škoda je odhadnuta na 1,5 milionu korun. Příčina je v šetření, vyšetřovatel požárů společně s policií zatím vyloučili jako možnou příčinu cizí zavinění,“ doplnil mluvčí.