Na otázku jestli chtějí být kluci ze třetí třídy základky záchranáři, odpovídá každý z nich jinak, chtějí být třeba rybářem nebo chovatelem strašilek, ale na vrtulník se těší každý.

„Pátý ročník akce Den záchranářů pro rodiče s dětmi pořádáme v sobotu od jedné hodiny v areálu koupaliště Rolava v Karlových Varech. Celé odpoledne bude doslova nabito lákavým programem, v areálu se představí všechny záchranářské subjekty Karlovarského kraje. Rodiče s dětmi se mohou těšit na ukázky práce hasičů Karlovarského kraje, Policie ČR, Městské policie Karlovy Vary, záchranné služby, horské služby, kynologů, vodní záchranné služby a dalších. K dispozici bude i prohlídka jejich techniky," řekl Lukáš Hutta, manažer Asociace Záchranný kruh.

Asi největším lákadlem bude opět adrenalinová ukázka letecké záchranné služby společnosti D.S.A. a legendární vrtulník.

„Nachystán je rovněž bohatý doprovodný program v podobě soutěží a dárků. Velcí i malí se mohou těšit na vystoupení klauna Albertíka známého z televizní talentové show," doplnil Lukáš Hutta

„V rámci akce budeme předávat ocenění vítězným školám výtvarné soutěže Záchranného kruhu. Pro zajímavost – škola, která se umístila na 1. místě, vyhraje školu v přírodě se záchranáři v horském hotelu Seifert v Nových Hamrech. Ocenění bude předávat hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný," popsal tradiční záchranářský den manažer Asociace Záchranný kruh.

"Všichni jste srdečně zváni," dodal Hutta.

Den záchranářů pořádá Záchranný kruh společně se svými partnery a za významné podpory města Karlovy Vary a Karlovarského kraje.

Příští týden v areálu Rolava vyroste stanové městečko, které bude zázemím pro festivalové batůžkáře.