Studie dalšího možného rozvoje Rolavy vznikla už před časem, v době, kdy končila udržitelnost projektu revitalizace celého areálu a bylo možné s tím něco podniknout. Město tehdy také uspořádalo veřejnou anketu, z níž mělo vyplynout, co by zde Karlovaráci chtěli. Z požadavků mimo jiné vzešlo i nové moderní občerstvení.

A právě tím se nyní vedení karlovarské radnice zabývá. Podoba nového bistra se bude také projednávat na prvním poprázdninovém zastupitelstvu města, které se koná už 3. září. „Moderní bistro má mít zděné zázemí a bude mít otevřený prostor, tak aby se zde mohlo například i grilovat,“ informoval náměstek karlovarské primátorky Tomáš Trtek (ANO).

Stát má přibližně pět milionů korun a postaveno má být už příští rok. „Budeme hledat jeho provozovatele, o vítězi rozhodne cena za pronájem,“ doplnil Trtek.

Otázkou je stále možné zpoplatnění pro vstup na Rolavu. „Abychom mohli začít vybírat vstupné, musí mít Rolava záruku určité kvality. Proto stále hledáme další využití celého areálu,“ vysvětlil náměstek.

Jak dodal další náměstek primátorky Petr Bursík (ODS), nezbytná je například úprava jezu, která se bude muset řešit s Povodím Ohře.

„Chceme zde zkvalitnit parkoviště, řádně zabezpečit in-line bruslařskou dráhu, protože bruslaři se stále mohou střetávat s chodci i cyklisty. Počítáme rovněž s modernizací sportovišť, chceme tu víc bazénů, vybudovat ubytování a v neposlední řadě přemýšlíme o výstavbě amfiteátru,“ uvedl Trtek.

Právě s amfiteátrem to ale nebude tak jednoduché. Pódium s hlasitou kulturní produkcí naráží na odpor obyvatel ze sousedního sídliště Čankovská. „Loni jsme tu pořádali Létofest a lidé si hodně stěžovali,“ dodal náměstek Trtek.

Vedení města ale připomíná, že i v jiných městech jsou amfiteátry v blízkosti zástavby, jako je tomu například v Plzni v Lochotíně.