Toho po odchodu Karlovaráků do opozice a jeho následné rezignaci v této funkci vystřídal Lukáš Červený z koaliční ČSSD. Jakub Žikeš ale Rolavu na sezonu připravoval a s předáváním agendy a zapracováním Červenému nyní pomáhá. Areál Rolava, prakticky jediné koupaliště v Karlových Varech, prošel během let řadou změn. S jeho modernizací pomohly dotace z Evropské unie a také fakt, že Rolavu opustili rybáři, s nimiž město do té doby chovný rybník vyměnilo za jiné vodní plochy.

I v letošním roce nabídne Rolava návštěvníkům další novinky. A to street workout hřiště, tedy posilovnu pod širým nebem. Tato výstavba je součástí revitalizace celého prostoru, kde je projekt realizován v rámci Integrovaného operačního programu za maximální nabídkovou cenu 156 tisíc korun. „Vysoutěžené jsou základy hřiště, takže s pracemi se může začít. Byli bychom rádi, kdybychom se vešli maximálně do 130 tisíc. A také aby si zde sportovci mohli zacvičit už začátkem prázdnin," uvedl jednatel KV City Lukáš Červený. Vstup na Rolavu je i letos zdarma.

Rolava i letos nabídne začátkem července azyl pro festivalové hosty. „Se stanovým městečkem počítáme," potvrdil informaci Lukáš Červený. Mezinárodní filmový festival se v Karlových Varech koná od 3. do 11. července.