Elegantní spojení zábavy i znalostí. Tak by se dala nazvat akce Den s městem, která se konala v sobotu v karlovarském volnočasovém areálu Rolava. Zde se konal zábavný program pro děti, který si připravily i příspěvkové organizace a společnosti města.

Po celém prostoru areálu se nacházely stánky těchto společností a organizací, které zde prezentovaly svou činnost a připravily pro děti i zábavné soutěže.

Děti s rodiči tak mohli navštívit například stánky Hvězdárny a radioklubu lázeňského města Karlovy Vary, místního infocentra, dopravního podniku, městské galerie, strážníků, KV Areny či Správy lázeňských parků i KV City centra. „Připravili jsme si například prezentaci letního kina, informujeme o akcích, jaké se tam chystají, a nabízíme také nejrůznější plakáty, prospekty a další letáky," informoval za KV City centrum David Němec.

Tato společnost pro návštěvníky přichystala také ježdění na člunu či soutěž v chození po laně. „Děti mohly vyhrávat nejrůznější drobnosti," dodal Němec. Ten doplnil, že zájem lidí byl obrovský. „Rolava je úplně plná, za což jsme samozřejmě moc rádi," zhodnotil.

Zajímavostí bylo i to, že si na akci do Karlových Varů našli cestu i lidé z dalších měst a obcí. „Moc se mi tady líbí a jsem ráda, že vyšlo počasí. Už jsme tady byli několikrát a vždy se nám tady líbilo," řekla jedenáctiletá Sofie Šafková, která na Rolavu dorazila až z Velkých Popovic. „Nejvíc jsem se těšila na stánek městské policie nebo také KV Areny," dodala.

Kromě prezentací zde nechyběla také dětská trampolína nebo malování na obličej. Zajímavý byl i kulturní program. V rámci něj se představila například bluegrassová skupina Plešbend, která posluchače příjemně naladila, a vystoupil také soubor country tanců z Mariánských Lázní, který si říká A proč ne.

Do tajů a kouzel pak zavedl návštěvníky kouzelník Kamil Burda. Celým dnem provázel moderátor Petr Čimpera, kterého lidi znají z mnoha nejrůznějších kulturních akcí a s jeho hlasem se setkávají také na vlnách Českého rozhlasu. Na Rolavě bude letos akcí ještě mnohem více.