Dnes se ke svému poslednímu jednání před nadcházejícím novým rokem sejde karlovarské zastupitelstvo. Zasedání začíná v 9,30 hodin na Krajském úřadu Karlovarského kraje.

Zastupitelé mají na programu přes padesát bodů, z nichž nejdůležitější je schválení rozpočtu Karlových Varů na příští rok. Město hodlá hospodařit vyrovnaně. Vydat chce podle náměstka Tomáše Hybnera (ČSSD) miliardu 579 milionů korun a příjmy odhaduje na miliardu 579 milionů korun.

Nepředpokládám, že bychom rozpočet schválili během nekolika minut. To ani nelze. Ale také zdůrazňuji, že jde o rozpočet přebytkový se zapojením financování města a prorůstových investic,“ uvedl Tomáš Hybner. Rozpočet je jediným dokumentem, k němuž se mohou vyjadřovat také lidé. „Na vývěsní desce byl vyvěšen minimálně patnáct dnů a občané mohli vznést své námitky,“ vysvětlil Hybner. Také primátor Werner Hauptmann (ODS) by byl rád, kdyby rozpočet města zastupitelé schválili. „Zachováváme celý objem financí do rozvoje města, ale také šetříme. Byl bych rád, kdybychom se dohodli,“ uvedl. Kromě rozpočtu projednají zastupitelé dalších padesát bodů.