„Karlovarský krajský úřad na letošní zimní údržbu vyčlenil 103,7 milionů korun. Což bude určitě částka dostačující,“ uvedla Jana Pavlíková, tisková mluvči Krajského úřadu Karlovarského kraje.

„Letošní zima je krutá, ale takové mrazy a množství sněhu, jaké je v jiných regionech naší republiky, se našemu kraji vyhnulo. A i kdyby zde takové počasí bylo, tak částka na zimní údržbu je vždy taková, aby byla dostačující,“ dodala mluvčí.

Město Karlovy Vary má na letošní zimu ještě 9,2 milionů korun. „Na letošní zimní údržbu měly Karlovy Vary 18 milionů korun. Zatím jsme vyčerpali zhruba 8,8 milionů korun, zbývá tedy ještě na pár lednových dnů, na celý únor a březen dost finančních prostředků,“ řekl Jan Kopál, mluvčí karlovarského magistrátu.

S daleko menším rozpočtem si musí vystačit v Jáchymově, kde se do zimní údržby investuje každý rok zhruba 2 miliony korun. „Náklady na zimní údržbu jsou u nás zahrnuty v celkové částce, kterou město hradí za sečení trávy, údržbu parků, dopravních značek, chodníků, komunikací a dalších. Celková částka na všechny tyto práce je 4,5 milionu korun,“ uvedl Jan Hadrava, vedoucí hospodářsko správního odboru v Jáchymově.

„Přesto jsou u nás náklady na zimní údržbu v závislosti na počasí zhruba od 1,5 do 2 milionů korun,“ dodal vedoucí odboru.

Zástupci měst se tedy shodují, že pokud nenastane nějaký mimořádný příval sněhu, tak rozpočty na zimní údržbu budou dostačující.