Opozice tvrdila, že koalice ODS a ČSSD jim předložila ke schválení rozpočet se šíleným deficitem, který město zadlužuje tak, že další zastupitelstva budou mít co dělat, aby z nich vybředla. Vedení města naopak zdůrazňovalo, že rozpočet je postaven dobře a opozice pouze předvádí rétorické cvičení. Většina zastupitelů pak podpořila rozpočet s výdaji ve výši jedné miliardy 581 milionů a s příjmy ve výši jedné miliardy 263 milionů.

Podle primátora Karlových Varů Wernera Hauptmanna musí město šetřit. „Nedá se nic dělat, taková už je situace. To jsme ostatně museli zohlednit i v rozpočtu. Na druhou stranu nechceme zabrzdit důležité investiční akce, které budou sloužit i dalším generacím. Ty je potřeba předfinancovat, protože už by jsme na ně nemuseli dosáhnout, což by rozhodně byla škoda pro další rozvoj města,“ uvedl primátor.

S příspěvkem o pět milionů nižším tak musejí počítat například v Karlovarském symfonickém orchestru. „Je to krok, který samozřejmě musíme respektovat, protože město je zřizovatel. Městu jsem nabídl svou koncepci jak tuto situaci řešit, tak uvidím zda bude o můj pohled a názor zájem,“ reagoval Alois Ježek, ředitel Karlovarského symfonického orchestru.