Pokud vše půjde, jak má, měl by se znovuobnovený první ročník uskutečnit 16. května. „Nápad obnovy závodu vznikl tak, že po založení facebookové stránky Ostrovsko včera a dnes, kam přidávám fotografie z minulosti Ostrova, došlo i na fotky z Tour de Kolečko. Tak jsem si řekl, proč to neobnovit?" prozradil vznik nápadu Vladimír Kříž.

A tak se Kříž společně s dalšími nadšenci pustil do práce. K ní patřila domluva s majitelem restaurace Kolečko, kde závod vždy začínal, či podání žádosti o dotaci od města.

„Nezapomněl jsem však ani na oslovení ostrovské nemocnice či městské policie při zabezpečení závodu," ubezpečuje Kříž, podle kterého se nápad líbí i v nedalekém Hroznětíně, který by měl na svém hřišti hostit dovednostní soutěž pro závodníky.

„Měly by být dvě kategorie. Jedna v retrooblecích a druhá v maskách," vysvětluje Kříž, který má radost z prvních ohlasů široké veřejnosti. „Ač je zatím vše neoficiální a nepotvrzené, ozývají se mi nadšenci, kteří už chtějí držet místo," pochlubil se organizátor.

Pokud vše půjde, jak má, měl by se znovuobnovený první ročník uskutečnit 16. května od 10 hodin.

Trasa by měla vést od restaurace Kolečko do Hroznětína. „Část cesty se pojede po silnici, proto jsme požádali o spolupráci městskou policii," vysvětlil Kříž. Ten u Kolečka vyrostl. „Pokud se dobře pamatuji, bylo devět ročníků. Poslední se uskutečnil v roce 1981, kdy se jezdilo až do Boče," zavzpomínal Kříž.

Ten si vzpomněl, že v té době stálo startovné 50 korun. „Což v tu dobu byly nemalé peníze. My letos nebudeme vybírat žádné startovné. O tom uvažujeme až při dalších ročnících v příštích letech, kdy bychom rádi vytvořili i závodní kategorii pro děti," přemýšlí dopředu organizátor Kříž.