K blížícímu se podzimu patří neodmyslitelně výlovy rybníků. Ty započnou také na Karlovarsku. Jejich termíny výrazně ovlivní počasí.

Potvrdil to Michal Riško, předseda karlovarské organizace Českého rybářského svazu. „Nyní se vylovují chovné potoky a pak přijdou na řadu rybníky. Máme daný harmonogram výlovů, ale opravdu nás hodně ovlivní počasí,” vysvětlil předseda.

„Naší snahou je lovit co nejpozději, ale musíme pečlivě sledovat předpovědi. Pokud by měly začít mrazy, pak bychom museli výlov uspíšit a začít dříve. Vše monitorujeme,” doplnil Riško.

Karlovarští rybáři se starají také o oblíbené koupaliště Rolava. To však podle nich nepatří mezi hospodářsky nejvýznamnější vodní plochy.

„Rolava by se i letos měla vylovovat. Ohledně ní ale pracujeme v součinnosti s městem Karlovy Vary. Proto zde dbáme na důležitost Rolavy jako koupaliště a čistotu vody. Nasazujeme tedy ryby, které tomuto požadavku vyhovují,” ujistil předseda.

Ten také nastínil, že by se podle něj ceny ryb na Vánoce neměly dramaticky měnit. „S nějakým nárůstem cen na předvánočním trhu se určitě počítat musí, ale nemělo by to být opravdu nějak vysoké a dramatické zdražování. My na to ale zásadní vliv nemáme,” doplnil za karlovarské rybáře Michal Riško. ⋌