Současný majitel chce za divadelní šatny umístěné v komplexu pěti budov sedm milionů korun. Na ně má ale město věcné břemeno na dobu neurčitou. Nyní je Rýnský Dvůr s desítkami apartmánů, obchodů a velkou restaurací opuštěný, firma v likvidaci a městu nyní nabízí za sedm milionů korun část bývalého Terminusu, v němž má technické zázemí Městské divadlo. Vedení Karlových Varů obchod se souhlasem zastupitelů odmítlo. Podle primátorky Andrey Pfeffer Ferklové (ANO) by byla tato transakce nelogická, protože město má tyto prostoty, v nichž je umístěn divadelní sklad spojený s divadlem podzemní chodbou, smluvně zajištěné věcným břemenem časově neomezeného užívání.

Karlovarské lázeňské území v polovině září.
Nejhorší sezóna. Turisté v lázeňském centru nechtějí utrácet

To ale neplatí pro parkovací místa, která jsou také součástí komplexu Rýnský Dvůr. "Město v roce 2011 uzavřelo smlouvu o věcném břemeni v rozsahu deseti parkovacích stání na 20 let, to je do roku 2031. Věcné břemeno na nebytový prostor propojený s divadlem je na dobu neurčitou," uvedl Jan Kopál, mluvčí magistrátu.

Během let, kdy se Rýnský Dvůr stavěl, došlo k několika smluvním změnám. Město v roce 2010 schválilo dodatek ke kupní smlouvě s tím, že se snižuje počet parkovacích míst ze 63 na 36. Zázemí divadla nemělo tvořit jedno skladiště o výměře 250 metrů čtverečních, ale šatny a sociální zařízení pro účinkující o výměře 143 metrů čtverečních. A původně plánovaný Divadelní klub, který v Terminusu byl a herci jej roky využívali, zmizel ze stavebních plánů úplně.

Trojice obžalovaných Jan Teleki (bílá košile), Petr Pávek (světle modrá košile) a Jan Štěpnička před vynesením rozsudku.
Vražda karlovarského vyhazovače: Vrchní soud nařídil nečekaně veřejné jednání

Zajímavé jsou i investorské manévry kolem celého komplexu. Původní společnost Rýnský Dvůr založily už výše zmíněné firmy Bau-Stav Milana Špičky, Tima Stanislava Tichého a Thermia Bau Vlastimila Balcara. V roce 2009 došlo ke změně právnické osoby stavebníka a jejího sídla. "Stavebníkem je nově společnost Rýnský dvůr, Doubská hora a hotel Aberg," uvedl tehdy Jan Kopál, mluvčí magistrátu. Pak byla jediným akcionářem společnost Daar company, jejímž jednatelem je Galina Reznikovová se společníky Eduardem a Ruslavou Samotkal se sídlem na Doubské hoře v hotelu Aberg.