"To už tak někdy bývá, že vydání stavebního povolení zkrátka trvá," reagoval náměstek primátorky Tomáš Trtek (ANO) na dotaz, co bylo důvodem takového zdržení.

Magistrát už stavební povolení dostal, ale nakonec se rozhodl s pracemi začít až po filmovém festivalu. "Po diskusi se Správou lázeňských parků jsme se dohodli, že začneme až po festivalu, protože v době filmové přehlídky se dá očekávat na nábřeží a na přilehlé cyklostezce zvýšený pohyb návštěvníků, vede tudy třeba jedna z hlavních tras pro festivalová kola Rolava – Thermal," vysvětloval mluvčí radnice Jan Kopál.

Zakázku za 37,5 milionu korun bez DPH vyhrála společnost Videst. Celá lokalita Náplavky má být rozdělena do pěti úseků, každý z nich bude určen jiné věkové či zájmové kategorii. Bude tam tak vyčleněná část pro děti s vodním světem, na jednom úseku budou moci senioři cvičit, bude tam plocha pro koncerty a různé výstavy, plocha pro grilování i část pro psí agility, počítá se i s pláží.

V prostoru má padnout z celkových 520 stromů 33. Vzhledem k tomu, že se nestačily kvůli nevydanému stavebnímu povolení pokácet během vegetačního klidu, stane se tak podle náměstka Petra Bursíka (ODS) během vegetačního období. "Devět z nich je opravdu ve špatném stavu, jsou staré, nebo například nebezpečně nakloněné. Dalších 24 půjde pryč kvůli realizaci projektu. Jde ale stromy kategorie 4, to znamená, že nejsou kvalitní," uvedla před časem autorka dendrologického posudku Zuzana Macešková.

Jednačtyřicet let po natáčení filmu Vrchní, prchni! se centrem Karlových Varů opět proháněli číšníci, servírky a výčepní. Už tradiční běh inspirovaný zmíněným snímkem byl součástí mezinárodního filmového festivalu a organizoval jej Plzeňský Prazdroj.
V Karlových Varech prchali číšníci, vyhrál Dominik Kirchman Urban