Jak je Thermal připraven na letošní filmový festival?

Stejně jako v posledních třech letech se Thermal opět o výrazný kus posunul s celkovou rekonstrukcí. Obecně lze říci, že modernizace vnějšího pláště budov, tedy zateplení a výměna skel, je dokončena. Od minulého festivalu jsme vylepšili i kongresové prostory, v zázemí pak šatny pro zaměstnance a dokončujeme nový hlavní personální zásobovací výtah.

Hotel je tak zvané srdce MFF a divákům nabízí nejvíce projekčních sálů, kde mohou lidé filmy vidět. Nabídnete v letošním roce nějaké novinky?

Po technické stránce jsme už pro loňský ročník vylepšili promítací techniku ve Velkém sále a připravujeme projekt na vylepšení zvuku. Předpokládám, že ten letošní ročník po covidových letech opět posune laťku výše v počtu diváků a počtu odehraných filmů.

Už slavnostní zahájení 30. července bude zátěžovým testem, je možné předpokldat, že na koncerty Russella Croweho a britské skupiny Morcheeba dorazí masa lidí. V loňském roce byly problémy s toaletami, jak se tato situace vyřeší letos?

Je to více otázka na KVIFF (zajišťuje festivalový provoz - pozn. red.). Co vím, tak umístění toalet je oproti loňskému roku na vhodnějším místě.

close Hotel Thermal. info Zdroj: Thermal zoom_in Hotel Thermal.

Jak bude v průběhu festivalu otevřen bazén. Bude přístupný i pro návštěvníky?

Saunia Thermal Resort s bazény a saunami je otevřen všem návštěvníkům a hostům celoročně stejně jako vyhlídková restaurace Varyo nad bazénem. Během festivalu bude navíc rozšířena otevírací doba bazénové a saunové části od 9.00 hodin až do 2.00 hodin do rána.

Hotel je po kompletní rekonstrukci, je už vše dokončeno, nebo venkovní práce ještě pokračují?

Jsme na konci hlavní části nejrozsáhlejší modernizace od otevření hotelu v roce 1977 a nyní se dokončují práce na fasádě, v salóncích a finišujeme se zásobovacím výtahem. Největší a asi i nejviditelnější opravy máme sice za sebou, ale s modernizací rozhodně nekončíme! Pracuje se na podkladech pro vylepšení recepce, lobby baru, sociálních zařízení a v neposlední řadě jsme na začátku i s přípravou projektů na revitalizaci promenádní plochy a přilehlého parkovacího domu.