„Není to žádná libůstka. Podobné výjezdy nás zatěžují nejen časově, ale i personálně a finančně,“ konstatoval Jan Trojáček, zástupce velitele městské policie.

O tom, že odvoz opilců není „voňavá“ práce, svědčí i poslední případ, který se udál v noci z neděle na pondělí. Kolem třetí hodiny ranní volal strážníkům muž z Varšavské ulice, před jehož dveřmi spal neznámý opilec. „Nejenže byl cítit alkoholem, ale i exkrementy,“ popsal případ Trojáček. Spícího opilce proto strážníci nechali převézt k lékaři na vyšetření. Na základě dobrozdání jej pak převezli do Sokolova na záchytku.

Ve statistikách městské policie figurují některá jména i opakovaně. Rekordmankou je v tomto ohledu jedna karlovarská bezdomovkyně, která se na nedobrovolnou cestu do Sokolova vydala letos už třikrát. „Ženy jsme vezli celkem devětkrát,“ upřesnil zástupce velitele.

Strážníci se nejvíce s opilci najezdili v dubnu a červenci, kdy jejich speciál vyrazil na cestu celkem osmkrát. „Většinou jsme vyjížděli v nočních hodinách. Šestnáctkrát jsme ale opilce převáželi i v denních hodinách. Patnáctkrát z dvaačtyřiceti výjezdů převáželi strážníci osoby bydlící mimo Karlovy Vary. Kuriozitou je jeden Polák,“ dodal Jan Trojáček.